6 sposobów na wykorzystanie fusów z kawy. Przydadzą się nie tylko do kwiatów

2023-07-06 14:37

Nie wyrzucaj, wykorzystaj! Ile kaw w ciągu dnia pijesz? Jedną, dwie, trzy, a może więcej? A twoi domownicy? Kiedy już ją zaparzysz, nie wyrzucaj fusów do kosza. Można je wykorzystać na naprawdę wiele sposobów, zarówno w domu, jak i przydomowym ogródku. Do czego można wykorzystać fusy po kawie? Oto 6 propozycji.

W pierwszym odruchu po zaparzonej kawie jest zapewne wyrzucenie fusów do kosza na bioodpady. Mimo że na pierwszy rzut oka ta wilgotna, sypka masa nie wydaje się czymś, co można jeszcze wykorzystać, to tylko pozory.

Jak podaje perfectdailygrind.com aż 3/4 fusów trafia do kosza, a później na wysypisko. Co dzieje się z resztą? Zazwyczaj przerabia się je na nawozy, ponieważ wciąż po zaparzeniu znajduje się w nich sporo minerałów i pierwiastków, m.in. fosfor, magnez, azot, potas, ale także białka. Są one dosyć cenne, ponieważ uwalniają się z fusów stopniowo, więc ich działanie rozkłada się w czasie. 

Właśnie dlatego nie należy ich wyrzucać, ale postarać się dać im drugie życie. W jaki sposób można wykorzystać fusy z kawy? Odpowiedzi znajdziesz w naszej galerii.

Przeczytaj również:

Źródła: 

  • perfectdailygrind.com
  • apartmenttherapy.com