Wypożyczalnia sprzętu AGD. Co można i co warto wypożyczyć?

2021-05-10 11:52

Choć w przypadku artykułów gospodarstwa domowego najczęściej decydujemy się na zakup – za gotówkę lub na raty – lub wzięcie ich w leasing, istnieje jeszcze trzecia opcja: wypożyczenie. Jak działają wypożyczalnie AGD i w przypadku jakich sprzętów warto skorzystać z ich usług?

Sprzęt agd
Autor: pexels.com / charlotte may

Spis treści

  1. Jak działa wypożyczalnia sprzętu AGD?
  2. Kiedy warto rozważyć wypożyczenie urządzeń domowych?
  3. Wypożyczalnia AGD – czy to się opłaca?
  4. AGD - niezbędne sprzęty do domu. GALERIE ZDJĘĆ

Jak działa wypożyczalnia sprzętu AGD?

Wypożyczalnie artykułów gospodarstwa domowego to firmy oferujące długo- lub krótkoterminowy wynajem w zasadzie wszystkiego, czego możemy potrzebować na co dzień. Bogata oferta obejmuje produkty z różnych kategorii – zarówno duże AGD (na przykład lodówki czy zamrażarki), jak i małe sprzęty kuchenne (na przykład ekspresy kuchenne czy mikrofalówki) oraz urządzenia służące do sprzątania (między innymi profesjonalne odkurzacze przemysłowe czy myjki wysokociśnieniowe).

Sprzęty są wynajmowane na określony okres i za konkretną, z góry ustaloną stawkę. Z usług wypożyczalni AGD możemy skorzystać niezależnie od tego, czy jesteśmy osobami prywatnymi, czy reprezentujemy firmę.

Kiedy warto rozważyć wypożyczenie urządzeń domowych?

Skorzystanie z oferty wypożyczalni sprzętów AGD stanowi alternatywę dla ich zakupu lub wzięcia w leasing, ale wciąż jest najmniej popularnym z tych rozwiązań. Istnieją jednak sytuacje, w których wypożyczenie potrzebnych urządzeń okazuje się najrozsądniejszym wyjściem.

1. Gruntowne porządki w domu

Sprzątanie domu po remoncie będzie efektywniejsze, gdy będziemy używać profesjonalnych odkurzaczy przemysłowych i myjek parowych. Takie urządzenia rozprawią się z grubą warstwą pyłu i brudu szybciej niż te domowe, a jednak kupowanie ich na własność nie jest zbyt opłacalne. Dlaczego? Kosztują niemało, a szanse na to, że będziemy ich używać na co dzień, są niskie.

2. Duże imprezy domowe

Gdy organizujemy w domu przyjęcia na dużą liczbę osób, standardowe urządzenia kuchenne mogą się okazać niewystarczające. Wypożyczenie dodatkowej zamrażarki czy lodówki to najlepszy sposób na lepszą organizację w kuchni podczas przygotowań do wielkiego wydarzenia, bez konieczności kupowania sprzętów, które są nam potrzebne w zasadzie tylko na kilka dni.

3. Testowanie sprzętu

Jako że wypożyczalnie sprzętów AGD dysponują zwykle szeroką gamą najnowszych modeli, dobrym pomysłem może się okazać skorzystanie z ich oferty w celu ich przetestowania. Dzięki temu będzie nam łatwiej wybrać nowe AGD do domowej kuchni, a nawet sprzęt do lokalu gastronomicznego, o którego otwarciu marzymy. Wypożyczone urządzenia zwrócimy po kilku dniach, a możliwość sprawdzenia ich na żywo z pewnością ułatwi podjęcie późniejszej decyzji zakupowej.

Wypożyczalnia AGD – czy to się opłaca?

Czy wypożyczenie sprzętu AGD może się opłacać? W opisanych sytuacjach – jak najbardziej. Gdy potrzebujemy urządzeń kuchennych czy sprzątających tylko na chwilę, lepiej wydać mniejszą sumę na wynajem niż dużą na zakup czegoś, co będzie się później kurzyć, zamiast być używane na co dzień.

Ceny wynajmu sprzętu zazwyczaj są dość przystępne i znacznie niższe niż koszt ich zakupu – szczególnie w przypadku wysokiej klasy profesjonalnych urządzeń, które kosztują kilka czy kilkanaście tysięcy złotych. Zyskujemy więc możliwość ich wypróbowania za zaledwie ułamek ich wartości. Co więcej, dzięki szerokiej gamie dostępnych modeli możemy mieć pewność, że znajdziemy dokładnie taki, jakiego szukamy.

Wynajem AGD oznacza w zasadzie brak kosztów eksploatacyjnych, z którymi musi się liczyć właściciel sprzętu. Mowa tu przede wszystkim o konserwacji, przeglądach technicznych i naprawie w przypadku wystąpienia usterek. Jako wynajmujący nie musimy martwić się kosztami wynikającymi ze zużywania się urządzeń z biegiem czasu – to zmartwienie wypożyczalni AGD.

Co istotne, wypożyczalnie AGD zazwyczaj oferują nie tylko bogaty wybór, ale również profesjonalne doradztwo. Korzystając z wiedzy ekspertów, łatwiej nam przyjdzie określenie tego, czego potrzebujemy. W efekcie wypożyczymy urządzenie skrojone na miarę naszych oczekiwań, które doskonale spełni swoją funkcję i zapewni nam przy tym wysoki komfort użytkowania.

AGD - niezbędne sprzęty do domu. GALERIE ZDJĘĆ

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE