Wieszak na rower: sprytne wieszaki na rower w małym mieszkaniu

2013-05-09 11:44
rower w mieszkaniu
Autor: Krzysztof Zasuwik

Wieszak na rower to dobre rozwiązanie, gdy nie zostawiać roweru na balkonie czy w piwnicy. Przeczytaj, jak wybrać wieszak na rower i jak wkomponować go nawet w bardzo małe wnętrze!

Wieszak na rower w mieszkaniu to bardzo praktyczne rozwiązanie. Trzymanie roweru na balkonie nie jest dobrym pomysłem – ze względu na różnorodne warunki atmosferyczne może po pewnym czasie nie nadawać się do jazdy. Zdarza się, że trzymamy rower na klatce schodowej – to dobre wyjście, ale także tam możemy pomyśleć o wieszakach lub specjalnych stojakach na rower. Co zrobić, kiedy mamy małe mieszkanie, w którym musimy trzymać rower? Jest wyjście – zamontuj specjalne wieszaki na rower.

Zobacz również: Przedpokój - inspiracje

Wieszak na rower polecany w małym mieszkaniu

Rower w małym mieszkaniu może stać się problemem. Zajmuje miejsce i przeszkadza w ciągach komunikacyjnych. Możemy wówczas zamontować specjalne wieszaki na rower, które ułatwią jego przechowywanie i pomogą nam powiększyć przestrzeń małego wnętrza.

Wieszak na rower: odpowiedni wybór

Wieszak na rower może być wykonany z twardych profili stalowych. Dostosowany jest do wieszania na ścianie, ale są także wieszaki na rower montowane do sufitu. Dobrze, jeśli wieszak na rower ma plastikowe osłony haków, które zabezpieczają ramę roweru przed obiciem i obtarciem. Innym pomysłem na wieszak na rower w małym mieszkaniu mogą być samogwintujące haki na rower, które są łatwe do montażu. Wybierając wieszak na rower zwróćmy uwagę także na jego nośność, która powinna być dostosowana do ciężaru roweru.