Jaki wieszak stojący do przedpokoju warto wybrać? Gdzie kupić wieszak na kurtki stojący?

2024-02-23 10:41

Przedpokój w naszych domach pełni funkcję nie tylko estetyczną, ale przede wszystkim użytkową. To w końcu tam przechowujemy nasze ubrania czy buty. Nwet jeśli nasze odzienie trzymamy w szafie, przyda się nam wieszak na kurtki stojący. Dowiedz się, jaki wieszak stojący do przedpokoju warto wybrać i zobacz ciekawe modele.

Spis treści

  1. Thonetowski ieszak stojący do przedpokoju z giętego drewna
  2. Jaki wieszak stojący do przedpokoju w stylu industrialnym?
  3. Jaki wieszak stojący do przedpokoju w stylu rustykalnym lub skandynawskim?
  4. Wieszak na kurtki stojący. Porady aranżacyjne
  5. Wieszak stojący do przedpokoju. Zdjęcia

Thonetowski ieszak stojący do przedpokoju z giętego drewna

Jednym z najbardziej znanych wieszaków stojących w historii meblarstwa jest wieszak Michaela Thoneta wykonany z giętego drewna bukowego. Podobnie jak ikoniczne krzesło numer 14 (obecnie model 214 firmy TON), stanowił on standardowe wyposażenie wiedeńskich kawiarni.

Do produkcji wieszaka Stand by 015 firma TON stosuje jedne z najmniejszych kawałków drewna. Ponadczasowość tego mebla sprawia, że pasuje do wnętrz zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

Ciekawym projektem od TON jest również niższy wieszak na kurtki stojący Petalo wykonany z czterech ręcznie giętych bukowych prętów. Nazywany „niemym sługą”, sprawdzi się od odkładania ręczników w łazience lub odwieszania części garderoby w sypialni. Powierzchnia użytkowa wieszaka jest pokryta materiałem, który zapobiega zsuwaniu się odzieży.

Jaki wieszak stojący do przedpokoju w stylu industrialnym?

Do przedpokoju zaaranżowanego w stylu loftowym lub industrialnym sprawdzi się wieszak na kurtki stojący, który możemy wykonać samodzielnie z rurek: miedzianych lub w kolorze czarnej stali.

Jaki wieszak stojący do przedpokoju w stylu rustykalnym lub skandynawskim?

Podstawą takiego wieszaka może być drewniana płyta – wiekowa lub efektownie postarzona. Do niektórych wnętrz rustykalnych, a także skandynawskich pasować będzie naturalny wieszak stojący do przedpokoju wykonany ze ściętego drzewa.

Kształt gałęzi skróconych odpowiednio blisko pnia, pozbawionych kory i polakierowanych przypomina formę nowoczesnego wieszaka. To interesujące rozwiązanie może przypaść do gustu miłośnikom trendu eko.

Wieszak na kurtki stojący. Porady aranżacyjne

1. Estetyczny wieszak na kurtki stojący, to element, który chcemy eksponować we wnętrzu. Warto umieścić go w widocznym miejscu po przekroczeniu progu mieszkania. Wieszak stojący do przedpokoju może stać pusty, zwłaszcza gdy cechuje go niebanalne wzornictwo.

2. Eksponujemy wieszak, ale nie bałagan, który się na nim znajduje. Zasadniczo nie powinniśmy przeładowywać go nadmiarem odzieży wierzchniej; do jej przechowywania służy szafa.

3. Szybką metamorfozę starego, drewnianego wieszaka stojącego możemy przeprowadzić za pomocą farb dekoracyjnych do drewna. Poszczególne segmenty i odcinki wysokiego wieszaka można okleić taśmą malarską, aby w ten sposób wyznaczyć powierzchnię do malowania konkretnym kolorem farby. Wilgotną taśmę malarską odklejamy. Po wyschnięciu farby powtarzamy czynność do uzyskania pożądanego efektu.

4. Szczególnym przypadkiem wieszaka stojącego jest mobilna garderoba na kółkach. Aby poprawić estetykę tego rozwiązania, wystarczy ujednolicić kolor i formę wieszaków na drążku.

Wieszak stojący do przedpokoju. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowoczesne wieszaki do przedpokoju. Modne wieszaki na ścianę, panele, stojące i z siedziskiem

Wieszak na klucze - dekoracja przedpokoju

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny