10 mebli, które zmienią twój salon w ulubione miejsce wypoczynku

Salon jest szczególnym miejscem w każdym domu – miejscem spotkań, ale i indywidualnego wypoczynku. Zadbajmy więc o to, aby stworzyć sobie i swoim bliskim idealne warunki użytkowe, wyposażając przestrzeń w najwygodniejsze meble do salonu.

1. Fotel uszak

Fotele uszaki są niezwykle popularne od setek lat – zawdzięczamy to wyjątkowej wygodzie odpoczynku, jaką gwarantują. Szerokie i wysokie oparcie daje nam możliwość ułożenia się tak, by każda część naszego ciała mogła się maksymalnie zrelaksować – dzięki temu zyskujemy komfort do czytania książek, rozwiązywania krzyżówek czy oglądania telewizji. Co ciekawe, pierwotnie fotel uszak miał chronić przed chłodem i przeciągami XVII-wiecznych Anglików wypoczywających przed kominkiem.

2. Szezlong

Jeśli najlepszą pozycją do relaksu jest dla nas leżenie, koniecznie wybierzmy meble do salonu, które zapewnią nam tego typu wypoczynek. Jednym z nich jest szezlong, czyli wydłużony fotel przypominający kanapę. Pozwala na swobodny relaks, a nawet drzemkę w ciągu dnia bez konieczności udawania się do sypialni.

3. Narożnik

Mebel do salonu, który jest doceniany od bardzo dawna. Narożnik pomieści sporo osób w pozycji siedzącej, ale znajdziemy tutaj też wydłużoną część przypominająca wspomniany już szezlong. W ostateczności narożnik można także rozłożyć, aby móc w pełni wypocząć lub przenocować gości.

4. Fotel worek

Ogromne worki wypełnione miękkim i ciepłym granulatem styropianowym to ulubione meble do salonu najmłodszych, ale nie tylko. Również dorośli docenią je za to, jak dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając odpowiednie podparcie z każdej ze stron. W takim fotelu do salonu codzienny wypoczynek po pracy będzie efektywny i bardzo przyjemny.

5. Modułowa sofa

Stosunkową nowością wśród mebli salonowych są modułowe sofy. Możemy je dowolnie komponować z dostępnych w salonach meblowych elementów – wydłużać je, dodawać podnóżki czy tworzyć z nich narożniki. Dzięki temu nasza kanapa do salonu będzie miała dokładnie taki kształt i funkcje, jakie są nam na co dzień potrzebne.

6. Fotel podwieszany

Jeśli szukamy maksymalnej formy relaksu, wybierzmy podwieszany fotel do salonu. Wyłożone miękkimi poduchami, dają sporo miejsca do przybrania wygodnej pozycji, a dzięki delikatnemu kołysaniu pomagają zapomnieć o całym świecie podczas popołudniowego relaksu z bliskimi.

7. Fotel rozkładany

W niektórych salonach meblowych można znaleźć fotele rozkładane. Na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od standardowych modeli, ale kiedy na nich usiądziemy, okaże się, że możemy nimi sterować. Po mocniejszym naciśnięciu oparcie zacznie się opuszczać, a jednocześnie w górę pójdzie podnóżek – łatwo możemy więc nasz fotel do salonu przetransformować w leżankę, np. na czas domowego seansu filmowego.

8. Fotel bujany

Ten wypoczynek do salonu może wydawać się nieco babciny, jednak z pewnością docenią go osoby w każdym wieku. Jeśli mamy fotel wykonany z wikliny lub innego ażurowego materiału, koniecznie wyłóżmy go miękkimi i grubymi poduchami, które zapewnią nam wyższy poziom wygody. A później po prostu relaksujmy się jednostajnym bujaniem, które nas wyciszy, uspokoi i pozytywnie nastroi.

9. Stolik pod laptopa

Niezależnie od tego, czy najlepiej lubimy przesiadywać na kanapie, sofie, czy w fotelu, z pewnością docenimy funkcjonalność stolika pod laptopa. Ten mebel do salonu ma specyficzny kształt, który pozwala na wsunięcie jego podstawy pod siedzisko wypoczynku, tak by blat stolika znajdował się bardzo blisko nas. Dzięki temu możemy jeszcze wygodniej korzystać z laptopa w czasie relaksu, a także zyskujemy miejsce do odkładania ulubionych napojów czy przekąsek.

10. Pufa

Podczas relaksowania się na meblach z pewnością lubimy mieć wyciągnięte nogi. Jeśli więc nie odpoczywamy na szezlongu lub narożniku, przyda nam się pufa pełniąca funkcję podnóżka. To dzięki niej nasze odprężenie będzie kompletne.

Odpowiednie skompletowanie wypoczynku do salonu to gwarancja dobrze spędzonego wolnego czasu – wybierzmy więc meble do salonu, które będą nas wręcz zapraszały do codziennego wypoczynku.

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021