Stroik świąteczny na stół. Efektowna ozdoba, którą możesz zrobić za niewielkie pieniądze

2022-12-01 11:47

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, podczas którego lubimy otaczać się wyjątkowymi dekoracjami. Jeśli marzy ci się stroik świąteczny na stół wigilijny, wcale nie musisz go kupować. W prosty sposób możesz wykonać taką ozdobę, jaka ci się zamarzy!

Stroik świąteczny na stół
Autor: Materiały prasowe / Salony Agata

Gdzie kupić stroik świąteczny na stół?

Co roku zabieram się za zakup nie tylko świątecznego wieńca na drzwi, ale również stroika na świąteczny na stół. Ostatnio odwiedziłam kilka znanych marketów budowlanych i w każdym z nich jest spory wybór różnego rodzaju ozdób świątecznych. Niestety, te tanie są dosyć kiczowate i plastikowe - w żaden sposób nie imitują naturalnego igliwia. Z kolei cena tych dużych i ładniejszych, zazwyczaj przekracza 100 zł.

Stroik świąteczny na stół.
Autor: Materiały prasowe / home-you.com

W tym roku zdecydowałam, że zrobię stroik świąteczny na stół samodzielnie! To naprawdę nie jest trudne. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć, które was zainspirują, a ja podpowiem, jak wykonać podobne dekoracje.. 

I. Jak zrobić stroik świąteczny na stół w doniczce?

Stroik świąteczny na stół
Autor: Materiały prasowe / home-you.com

Za taki stroik w sklepie trzeba byłoby zapłacić najprawdopodobniej około 200 zł. Samodzielnie można wykonać go znacznie takiej.

Aby wykonać podobny stroik świąteczny na stół, będziesz potrzebować:

 • gąbki florystycznej
 • światełek na baterie
 • giętkiego drucika
 • bombek choinkowych w ulubionym kolorze
 • doniczki
 • innych dowolnych ozdób
 • gałązek z dowolnego drzewa iglastego

Stroik świąteczny na stół w doniczce - instrukcja

 1. Do doniczki włóż gąbkę florystyczną. (Kupisz ją w każdej kwiaciarni, podobnie jak druciki). Pamiętaj, aby zostawić w doniczce nieco miejsca, tak aby można było tam ukryć później zasilacz od światełek.  
 2. Każdą końcówkę jedliny oczyść z igiełek, tak aby bez problemu wbić je w gąbkę. Rozmieść gałązki w doniczce wedle uznania.
 3. Następnie do każdej z bombek przymocuj drucik. Tak gotowe bombki choinkowe powbijaj między gałązki. 
 4. Przybierz stroik w światełka. Zasilacz, w którym znajdują się baterie, ukryj w doniczce.

I… gotowe!

II. Stroik świąteczny na stół z jemioły. Banalnie prosta i szybka dekoracja

Stroik świąteczny na stół
Autor: Materiały prasowe / lights4fun.co.uk

Tuż przed świętami w każdej kwiaciarni pojawiają się wieńce z jemioły. To doskonała baza pod stroik świąteczny. W środek takiego wieńca wystarczy wsadzić świecznik (jeden albo i więcej, w zależności od rozmiaru wianka), a samą jemiołę przybrać niewielkimi bombkami i światełkami - pamiętaj, by dokładnie ukryć zasilacz.

Zamiast jemioły, do wykonania stroika świątecznego na stół możesz użyć gotowych wieńców tyle że z jedliny. Zazwyczaj można je kupić w każdej kwiaciarni. 

III. Jak zrobić stroik świąteczny na stół ze starego łańcucha choinkowego?

Chociaż typowy łańcuch choinkowy odszedł już do lamusa, okazuje się, że może się jeszcze przydać! Jeśli masz gdzieś taki, potnij go na 30 - 40 cm kawałki. Za pomocą zwykłego sznurka zwiąż ich końce, tak aby uzyskać efekt widoczny na zdjęciu.

Stroik świąteczny na stół
Autor: Materiały prasowe / Ginger Ray

Tak przygotowanymi niewielkimi stroikami możesz oznaczyć miejsca dla swoich gości przy wigilijnym stole. Wystarczy, że do każdego z nich przywiążesz karteczkę z imieniem!

Stroik świąteczny na stół
Autor: Materiały prasowe / Ginger Ray

Przeczytaj również:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE