Kolorowe balony miękkie jak poduszki. Pomysł na dekorację pokoju malucha

2022-09-01 12:58

Pusta biała ściana za łóżeczkiem w pokoju dziecka? Najwyższy czas to zmienić. Zamiast kupować gotową dekorację, polecamy zrobić ją własnoręcznie – dopasowując do kolorystyki i wielkości wnętrza. Proponujemy baloniki jak poduszeczki. Idealne na przywitanie Nowego Roku.

ZTS Balony
Autor: Mariusz Bykowski SPOKOJNIE, NIE ODLECĄ! Baloniki możesz przymocować do ściany przy pomocy pętelek (doszytych do spodniej strony każdej „poduszeczki”). Zaczep pętelki o haczyki lub gwoździe wbite w ścianę. Najlepiej umieść balony na różnych wysokościach, a ich sznurki zbierz w jeden. Uwaga: jeśli masz malutkie dziecko, ze względów bezpieczeństwa lepiej powieś dekorację poza zasięgiem jego rączek.

POTRZEBNE BĘDĄ

Karton o wym. 20x30 cm, długopis, nożyczki, tkaniny o wym. ok. 50x50 cm w kilku pastelowych kolorach, nici, maszyna do szycia, wata lub wypełnienie poduszki, jutowy sznurek.

ZTS Baloniki
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 1

Na kartonie narysuj zaokrągloną „kieszeń” o wys. 30 cm i szer. 20 cm. Wytnij szablon. Potem przyłóż go do tkaniny, odrysuj. Już? W takim razie powtórz tę czynność, potrzebujesz dwóch „kieszeni”. Wytnij je, złóż, zepnij szpilkami.

ZTS Balony
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 2

Podstawę każdej kieszeni wywiń i przeszyj na maszynie. Następnie zszyj ze sobą dolną „kieszeń” z górną (oprócz podstawy, ją pozostaw otwartą). Przełóż materiał na drugą stronę i powtórz szycie pół centymetra dalej od krawędzi.

ZTS Balony
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 3

Dzięki podwójnemu przeszyciu zyskasz efektowny rant materiału, a tym samym balonika (jak na zdj. wyżej). Jeśli tkanina jest pognieciona, przeprasuj ją. Następnie włóż do środka „kieszeni” wypełnienie ze starej poduszki lub watę.

ZTS Balony
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 4

Solidnie napompuj balonik watą (niewystarczająco napełniony będzie wyglądał smętnie). Zwiąż go na dole jutowym sznurkiem, jeden koniec sznurka pozostaw długi (na 1-2 m). W ten sam sposób wykonaj pozostałe balony.

ZTS Balony
Autor: Mariusz Bykowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE