Kolorowe balony miękkie jak poduszki. Pomysł na dekorację pokoju malucha

2022-09-01 12:58

Pusta biała ściana za łóżeczkiem w pokoju dziecka? Najwyższy czas to zmienić. Zamiast kupować gotową dekorację, polecamy zrobić ją własnoręcznie – dopasowując do kolorystyki i wielkości wnętrza. Proponujemy baloniki jak poduszeczki. Idealne na przywitanie Nowego Roku.

ZTS Balony
Autor: Mariusz Bykowski SPOKOJNIE, NIE ODLECĄ! Baloniki możesz przymocować do ściany przy pomocy pętelek (doszytych do spodniej strony każdej „poduszeczki”). Zaczep pętelki o haczyki lub gwoździe wbite w ścianę. Najlepiej umieść balony na różnych wysokościach, a ich sznurki zbierz w jeden. Uwaga: jeśli masz malutkie dziecko, ze względów bezpieczeństwa lepiej powieś dekorację poza zasięgiem jego rączek.

POTRZEBNE BĘDĄ

Karton o wym. 20x30 cm, długopis, nożyczki, tkaniny o wym. ok. 50x50 cm w kilku pastelowych kolorach, nici, maszyna do szycia, wata lub wypełnienie poduszki, jutowy sznurek.

ZTS Baloniki
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 1

Na kartonie narysuj zaokrągloną „kieszeń” o wys. 30 cm i szer. 20 cm. Wytnij szablon. Potem przyłóż go do tkaniny, odrysuj. Już? W takim razie powtórz tę czynność, potrzebujesz dwóch „kieszeni”. Wytnij je, złóż, zepnij szpilkami.

ZTS Balony
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 2

Podstawę każdej kieszeni wywiń i przeszyj na maszynie. Następnie zszyj ze sobą dolną „kieszeń” z górną (oprócz podstawy, ją pozostaw otwartą). Przełóż materiał na drugą stronę i powtórz szycie pół centymetra dalej od krawędzi.

ZTS Balony
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 3

Dzięki podwójnemu przeszyciu zyskasz efektowny rant materiału, a tym samym balonika (jak na zdj. wyżej). Jeśli tkanina jest pognieciona, przeprasuj ją. Następnie włóż do środka „kieszeni” wypełnienie ze starej poduszki lub watę.

ZTS Balony
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 4

Solidnie napompuj balonik watą (niewystarczająco napełniony będzie wyglądał smętnie). Zwiąż go na dole jutowym sznurkiem, jeden koniec sznurka pozostaw długi (na 1-2 m). W ten sam sposób wykonaj pozostałe balony.

ZTS Balony
Autor: Mariusz Bykowski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE