PREZENTY GWIAZDKOWE: Pachnące świąteczne upominki zrób to sam [WIDEO]

2015-11-17 17:42 Milena Tuzimek
POMYSŁ NA PREZENT: Pachnące świąteczne upominki
Autor: Patrycja Malitka

Boże Narodzenie to czas obdarowywania bliskich drobnymi prezentami, które z powodzeniem możemy samodzielnie wykonać w domu. Pachnący prezent może stać się dekoracją na choince, ozdobić jedną z bożonarodzeniowych dekoracji czy przypominać o świątecznej atmosferze na szafce przy łóżku. Zobaczcie jak łatwo i szybko przygotować pachnące prezenty! Mamy dla Was instrukcję KROK PO KROKU!

Święta Bożego Narodzenia to czas obdarowywania się prezentami. Nie wszystkie prezenty musimy kupować, niektóre drobiazgi warto przygotować samodzielnie. Nie zabierze nam to dużo czasu, a satysfakcja z własnoręcznie przygotowanego prezentu świątecznego będzie ogromna. Zobaczcie jak łatwo i szybko zrobicie pachnące upominki dla bliskich!

Pomysł na prezent: pachnący upominek DIY

Drobne świąteczne upominki, którymi możemy obdarować naszych gości, kolegów z pracy czy przyjaciół. Do wykonania pachnących prezentów potrzebne będą: kolorowa rafia, różnokolorowe i wzorzyste tasiemki, suszki z pomarańczy lub cytryn, laski cynamonu, szyszki, folia przezroczysta (celofan), nożyczki, taśma klejąca i sznurek. Suszki z pomarańczy lub cytryn możemy zrobić sami. Wystarczy pokroić cytrusy w drobne plastry i wysuszyć je w piekarniku w 180 stopniach przez około trzy godziny. Przygotowanie upominków zaczynamy od przewleczenia przez nasze suszki sznurka i zawiązujemy go na supełek. Następnie dołączamy laskę cynamonu i obwiązujemy ją sznurkiem. Szyszkę oplatamy wstążką, zawiązujemy i robimy pętelkę. Nadmiar tasiemki odcinamy. Na arkuszu przezroczystej folii układamy nasze pachnące elementy. Zwijamy folię jak cukierek, starając się jednocześnie zostawić w woreczku jak najwięcej miejsca. Formujemy woreczek tak, aby mógł swobodnie stać na stole, następnie zawiązujemy go wstążką, a z kolorowej rafii robimy kokardę. Nadmiar folii odcinamy i mamy gotowy pachnący świętami prezent. Bliscy po rozpakowaniu mogą go wykorzystać jako ozdoby choinkowe lub cieszyć się nim, dekorując wybrane przez siebie miejsce. W materiale wideo znajdziecie instrukcję KROK PO KROKU jak samodzielnie wykonać pachnący upominek!