Tapetowanie szafy i oklejanie, czyli jak odnowić starą szafę

2017-10-16 16:27

Kreatywne, własnoręczne metamorfozy mebli, takie jak tapetowanie szafy czy oklejanie, są zawsze na topie. Stara szafa aż się prosi, żeby coś z nią zrobić. Zobacz, jak można odnowić szafę i nadać jej nowy look!

Odnawiamy starą szafę
Autor: Krzysztof Zasuwik

Spis treści

  1. Oklejanie szafy: szafa ze zdjęciami ZRÓB TO SAM
  2. Tapetowanie szafy krok po kroku
  3. Tapetowanie mebli – nie tylko szafa
  4. Najpiękniejsze tapety: GALERIE ZDJĘĆ

Za sprawą drobnych przeróbek zniszczony mebel z lat 50. zyska całkiem nową jakość. Renowacja szafy nie wymaga dużych umiejętności, a jej koszt jest naprawdę niewielki.

Oklejanie szafy: szafa ze zdjęciami ZRÓB TO SAM

Biała szafa oklejona powiększonym i rytmicznie powtarzającym się zdjęciem będzie ciekawym akcentem nowoczesnego wnętrza. Powierzchnię, po oczyszczeniu papierem ściernym, malujemy na biało, a następnie na każdych drzwiach naklejamy wcześniej przygotowane zdjęcia (fotografie w dużym formacie można wydrukować w studiu graficznym bądź drukarni). Na zakończenie całość pokrywamy bezbarwnym lakierem.

..  Jak odnowić boazerię, czyli remont w jeden dzień >>>

Tapetowanie szafy krok po kroku

Nieciekawą szafę można odnowić za pomocą tapety. Tapetowanie mebli jest zadaniem z pozoru prostym, ale wymaga uwagi i staranności. Dobrze, żeby wzory na drzwiach się zgadzały. Krawędzie lepiej okleić (więc trzeba zostawić kilka centymetrów marginesu), w przeciwnym razie tapeta zacznie się w newralgicznych miejscach odklejać. Nowa szafa może stać się codzienną inspiracją. Ta w kapelusze zachęca do dbania o szczegóły, fantazyjne dodatki oraz do kolorystycznego umiaru. Wygląda kobieco, idealnie sprawdzi się w sypialni.

Tapetowanie mebli – nie tylko szafa

Nadmiar tapety na ścianę można sprytnie wykorzystać do oklejenia mebli. Chodzi nie tylko o fronty, lecz także o wnętrze. Wyjątkowo efektownie wygląda zwłaszcza kredens bądź witryna. Przez przeszklone drzwiczki doskonale widać dekoracyjną tapetę, którą wykorzystaliśmy do oklejenia środka.

..  Modne tapety ścienne – sprawdź, co jest na topie! >>>

Oprócz tego wytapetować można blaty – np. wysłużonego stolika kawowego. W ten sposób szybko nadamy meblom drugą młodość. A może by tak odnowić komodę bądź szafkę nocną? Również na ich frontach czy blatach z powodzeniem można zastosować tapetę.

Najpiękniejsze tapety: GALERIE ZDJĘĆ

Tapety ścienne powróciły do łask i stają się coraz popularniejsze. Efektowne fototapety, a może ponadczasowe ornamenty czy wzory, jak kropki, paski, paisley? Gotowe inspiracje znajdziesz w naszych galeriach zdjęć.

Garderoba czy szafa wnękowa? Sposób na przechowywanie odzieży