Kwietnik z drabiny: ZRÓB TO SAM

2014-05-20 11:59

Jak zrobić oryginalny kwietnik? W garażu zalega stara drabina? Dowiedz się, jak szybko i przede wszystkim własnoręcznie stworzyć wyjątkowy kwietnik z drabiny! Zadbaj o oryginalne miejsce dla najciekawszych okazów roślin i sadzonek.

Spis treści

  1. Kwietnik z drabiny: przygotuj narzędzia
  2. Kwietnik z drabiny: KROK PO KROKU
Kwietnik z drabiny: ZRÓB TO SAM
Autor: fot. Bosch

Nie wiesz, co zrobić ze starą drabiną? Nie wyrzucaj jej! W bardzo łatwy sposób możesz zrobić z niej oryginalną dekorację, która ozdobi każdy balkon, taras lub ogród. Dzięki niej efektownie wyeksponujesz rośliny i doniczki.

Kwietnik z drabiny: przygotuj narzędzia

Do stworzenia oryginalnego kwietnika z drabiny potrzebujesz:

·    drewnianej drabiny,·    2 drewnianych desek o wymiarach około 80x35 cm,·    1 wiadra białej farby akrylowej,·    wyrzynarki akumulatorowej (np. Bosch PST 18 LI),·    akumulatorowej szlifierki uniwersalnej (np. Bosch PSM 18 LI),·    2-biegowej wiertarko-wkrętarki (np. Bosch PSR 18 LI-2),·    systemu natryskowego do malowania (np. Bosch PFS 3000-2),·    taśmy mierniczej,·    wkrętów do drewna o wymiarach 4x60 mm,·    ołówka.

Kwietnik z drabiny: KROK PO KROKU

 

Krok 1.

Na początku musisz dopasować długość desek, które utworzą półki kwietnika, do rozmiarów swojej drabiny. W tym celu połóż poziomo deskę na przeciwległych szczeblach, do których później ją przymocujesz. Deska powinna wystawać około 20 cm po obu stronach szczebli. Zaznacz odległości ołówkiem. To samo zrób z drugą deską.

Krok 2.

Przy pomocy wyrzynarki przytnij deski wszerz w zaznaczonych wcześniej miejscach. Najlepiej, jeśli użyjesz wyrzynarki akumulatorowej, która nie ma przeszkadzającego w pracy kabla. Pamiętaj o włożeniu okularów i rękawic ochronnych, które osłonią Twoje oczy i dłonie przed wiórami.

Krok 3.

Wygładź przycięte krawędzie. Najłatwiej zrobisz to używając akumulatorowej szlifierki wielofunkcyjnej (np. Bosch PSM 18 LI), która perfekcyjnie je wygładzi. Dzięki wbudowanemu modułowi ssącemu i pojemnikowi z mikrofiltrem na pył po wykonaniu całej pracy będzie wyjątkowo czysto.

Krok 4.

Teraz czas na przymocowanie desek do drabiny w taki sposób, by utworzyły półki kwietnika. Połóż je na szczeblach tak, by po obu stronach została taka sama przestrzeń na doniczki, a następnie skręć elementy konstrukcji przy pomocy wiertarko-wkrętarki i wkrętów do drewna.

Krok 5.

Gdy konstrukcja jest już gotowa, pomaluj ją przynajmniej dwoma warstwami farby akrylowej. Z zielenią i kolorowymi kwiatami świetnie będzie współgrała biel, ale możesz wybrać też inną barwę farby. W równomiernym i szybkim pokryciu nią kwietnika pomoże Ci system natryskowy. Po wyschnięciu farby ustaw na półkach doniczki z kwiatami.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE