Jak zrobić stolik z drewnianej skrzynki: instrukcja krok po kroku

2016-08-09 22:44 Agnieszka Zawadzka

W zrób to sam: jak zrobić stolik ze skrzynek na balkon. Zobacz, jak ze zwykłej drewnianej skrzynki i starego stołka powstać może uroczy stolik na balkon z poręczną półką na książki KROK PO KROKU.

Jak zrobić stolik ze skrzynek i starego stołka plażowego? Zobacz w naszym cyklu zrób to sam, jak wykorzystać niepotrzebne, stare lub zupełnie już brzydkie przedmioty i "przekuć je" w nowy, piękny mebel! Funkcjonalna półka na książki i gazety oraz stolik na balkon w jednym? Pokazujemy, jak zrobić stolik z drewnianej skrzynki KROK PO KROKU. Postaw na recykling i odmień swój balkon tego lata!

Zobacz: Wiszący stolik z plastra drewna KROK PO KROKU >>> 

Stolik ze skrzynek: materiały

Do samodzielnego wykonania stolika ze skrzynki potrzebować będziesz:

- drewnianej skrzynki po owocach,
- składanego starego krzesełka na ryby,
- wiertarka,
- 4 szt. metalowych uchwytów / stabilizatorów,
- śrubokręt,
- róż introligatorski,
- papier ścierny,
- pędzel i farbę do drewna lub kredową.

Przeczytaj: Kwietnik z drabiny KROK PO KROKU >>>

Za pomocą papieru ściernego średniej gradacji (ok.150-180) wyrównaj chropowatą powierzchnię drewnianej skrzynki. To samo zrób z drewnianym stelażem stołka, odcinając uprzednio za pomocą noża introligatorskiego materiałowe siedzisko.

Czytaj też: Drewno we wnętrzu: dodatki z surowego drewna w aranżacji wnętrz >>>

Oczyszczone drewniane powierzchnie skrzynki i stołka możesz zabezpieczyć bezbarwnym lakierem do drewna lub pomalować na wybrany kolor farbą kredową lub do drewna. Możesz też pozostawić skrzynkę w jej naturalnym odcieniu drewna, a farbą pomalować jedynie podstawę stolika, czyli drewniany krzyżak stołka. Malowanie mebli to prawdziwa frajda.

Czytaj też: Jak przemalować meble: techniki malowania mebli i farby do mebli >>>

Gdy farba lub lakier na naszych komponentach dobrze przeschną, przystępujemy do montażu drewnianego krzyżaka do wybranego boku skrzynki. Dzięki temu uzyskamy nie tylko funkcjonalny stolik na balkon, ale i poręczną półkę na książki i gazety. Przykładamy do boku skrzynki rozłożony krzyżak stołka i za pomocą ołówka zaznaczamy miejsca, w którym znajdować się będzie podstawa stolika. Za pomocą wiertarki nawiercamy w skrzynce otwory w odległości odpowiadającej metalowym stabilizatorom. Następnie ponownie przykładamy do skrzynki drewniany krzyżak i za pomocą śrubokręta mocujemy jego konstrukcję, dokręcając metalowe stabilizatory z czterech stron. Nasz stolik ze skrzynki na balkon jest gotowy na sezon!

Czytaj też: Aranżacja balkonu w bloku - 20 pomysłów na piękny mały balkon [INSPIRACJE] >>>

Drewniane dekoracje do mieszkania - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz, jakie drewniane dekoracje mogą całkowicie odmienić wystrój każdego wnętrza. Sprawdź, które z nich będą pasować do twojego mieszkania!