Jak ozdobić serwetkę wzorem z szablonu? DIY krok po kroku

2022-02-02 8:08

To pomysł Beaty i Ani z Wrocławia. – Łączą nas przyjaźń i wspólna pasja do projektowania wnętrz – mówią zgodnie Beata i Ania z Wrocławia. – A o pomysłach na meble i dodatki potrafimy rozmawiać nawet w środku nocy! - mówią.

Z Anią poznałyśmy się na Wydziale Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Obie robiłyśmy drugi fakultet dla czystej przyjemności świadomego studiowania. Ja wcześniej skończyłam socjologię, a ona była dyrektorem marketingu w firmie informatycznej. Szybko się zaprzyjaźniłyśmy. Ania jest moim przeciwieństwem, a co za tym idzie – moim uzupełnieniem. Przez pięć lat wspólnych studiów nauczyłam się od niej solidności i wytrwałości.

Zmiany to nasz żywioł!
Autor: Piotr Mastalerz, styl. Jolanta Musiałowicz Mieszkanie w starej kamienicy w centrum Wrocławia to moje królestwo – mówi Beata Łańcuchowska (po prawej). Mieszkam tu z mężem i trzema córkami: Niną (17 lat), Maksymilianą (11 lat) i Nikolą (8 lat). Na szczęście na 140 metrach kwadratowych znalazło się także miejsce na pracownię, w której przerabiam meble i tworzę oryginalne dodatki razem z moją przyjaciółką i wspólniczką, Anią Drozd. Jadalnia to serce domu, ale i centrum działań twórczych – to właśnie tutaj, przy stole, rodzi się większość naszych pomysłów, tu szukamy inspiracji i piszemy posty na nasz blog Panitopotrafi.pl. Czasem, gdy w domu pojawiają się kolejne meble czekające na metamorfozę, wydaje mi się, że mieszkam na pchlim targu. Na szczęście mąż jak na razie nie protestuje. (śmiech)

Wtedy narodził się też pomysł na wspólny pierwszy biznes – w efekcie założyłyśmy firmę zajmującą się projektowaniem i produkowaniem podwiązek i akcesoriów buduarowych! Z czasem wspólne pasje i zamiłowania(moja miłość do wnętrzarstwa, a Ani – do projektowania) zaowocowały współpracą nad zadaniami homestagingowymi i projektowymi. Pomysł na wspólny blog przyszedł później…

Nasz pierwszy post na Panitopotrafi.pl pokazywał, jak za pomocą farb i kilku dodatków przerobić zwykłą komodę z płyty MDF na efektowny mebel w stylu marokańskim. I został przyjęty bardzo entuzjastycznie, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że jesteśmy na dobrej drodze. Dlatego teraz działamy pełną parą! Zmieniamy kolejne meble, pokazujemy metamorfozy wnętrz i prezentujemy nasze autorskie projekty typu DIY.

Zmiany to nasz żywioł!
Autor: Piotr Mastalerz, styl. Jolanta Musiałowicz Własnoręcznie malowana serweta świetnie sprawdzi się jako dekoracja tacy lub stolika albo jako podkładka pod talerz. Podobnie ozdobimy kapy czy poduszki.

Pracę dzielimy na dwie części: jedna trwa do przyjścia dzieci ze szkoły i przedszkola (Ania też ma dwójkę: Juliannę i Juliusza), druga zaczyna się po godzinie 23, kiedy już śpią. Ja wtedy najczęściej wykańczam zaczęte meble i godzinami wiszę z Anią na telefonie. Na szczęście nasi mężowie jeszcze to tolerują (śmiech). Bywa ciężko, bo pasję łączymy z pracą zawodową i wychowywaniem dzieci, ale odzew, który dostajemy od czytelników, napędza nas do działania!

Jak zrobić serwetkę ze wzorem z szablonu? Ania i Beata pokazują krok po kroku