Dynia na Halloween wzory: jak zrobić dynię halloweenową?

2019-10-24 11:17 Redakcja

Jak zrobić dynię na Halloween? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, bo trudno wyobrazić sobie Halloween bez dyni. Na dynie z okazji Halloween mamy dużo pomysłów - można ustawić je przed domem, na balkonie czy parapecie okna. Z dyni w Halloween można wykonać też lampiony, wyjątkowo popularne w Stanach Zjednoczonych. Zobacz nasze pomysły!

Jak zrobić dynię na Halloween? Zobaczcie w naszym cyklu zrób to sam [galeria zdjęć]. Obejrzyjcie przeróżne wzory dyni, których wykonanie jest dość proste. Wystarczy ostry nożyk i trochę wyobraźni. Wycinanie wzorów dyni na Halloween to świetna zabawa i coraz popularniejsza. Zwyczaj ten przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych i doskonale się przyjął na naszym rodzimym gruncie. Obchodzimy ten dzień z coraz większym rozmachem. Obowiązkowym elementem związanym z Halloween są dekoracje z dyni, czyli popularne lampiony.

Zobacz też: Modne dodatki do wnętrz w każdym stylu: lampiony i świeczniki rozświetlające długie zimowe wieczory! >>>

Dynia na Halloween wzory: pomysły

Dynie na Halloween coraz częściej pojawiają się w Polsce, choć "strasząca" dynia jest najbardziej popularna na Zachodzie, szczególnie w USA. Dłubanie w dyni i tworzenie z niej stworów przerażających bądź śmiesznych jest dobrą zabawą zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców. Największym plusem takiej rozrywki jest fakt, że wcale nie trzeba mieć wielkich umiejętności plastycznych ani manualnych, aby zrobić pomysłowe dynie na Halloween. Każdy w dyni może wyrzeźbić to, co mu przyniesie wyobraźnia. Prezentujemy Wam ciekawe kształty, jakie może przybrać dynia na Halloween.

Polecamy: Lampiony i świece modnymi dodatkami do domu zimą: GALERIA ZDJĘĆ >>>

Jak zrobić dynię na Halloween - instrukcja

Wystarczy kupić dynie (mogą być duże, ale minaturowe też się nadają do drążenia) i zaopatrzyć się w ostry nożyk. Wzór (otwory przypominające oczy, nos i buzię), który chcemy wyciąć w dyni, lepiej wcześniej narysować. To ułatwi nam zadanie. Na początku odetnijcie górę dyni i starannie wydrążcie środek. Do wydrążenia dyni można użyć łyżki. Z miąższu dyni możecie zrobić zupę dyniową lub ciasto. Wygląd dyni zależy od naszej wyobraźni. Wycięte w dyni na Halloween otwory niektórzy radzą posmarować olejem. To sprawi, że dynia lepiej zachowa kształt. Do wydrążonej dyni wstawiamy świeczkę lub lampion i dekoracja gotowa. Dynie na Halloween mogą zdobić balkon, taras, ogródek, parapet, a nawet wnętrze mieszkania. Do przygotowywania dyni na Halloween warto zaprosić dzieci, dla których święto duchów to fajna zabawa.

Nie przegap: Dekoracje z dyni GALERIA ZDJĘĆ >>>

Inspiracje na Halloween GALERIE ZDJĘĆ

Jeśli szukasz więcej inspiracji na Halloween, to koniecznie zobacz nasze galerie zdjęć. Znajdziesz w nich pomysły na udekorowanie swojego mieszkania z okazji halloweenowego święta. 

Więcej: Jesienne dekoracje - pomysły na ozdoby jesienne >>>