DIY: jak ładnie udekorować stół i zapakować prezenty na Boże Narodzenie?

2016-12-05 17:13

Boże Narodzenie to czas obdarowywania prezentami i świątecznych przyjęć. Przedstawiamy pomysły DIY na ładne i szybkie opakowania oraz dekorację stołu z wizytówkami i prezentami dla gości. Zobaczcie naszą galerię zdjęć!

Ładne pakowanie prezentów i dekoracją stołu są naprawdę wielką sztuką. Wie to każdy, kto choć raz wydawał eleganckie przyjęcie. A takimi są  przecież kolacja wigilijna i bożonarodzeniowy obiad. Wiemy też ile czasu zajmuje ugotowanie tradycyjnych potraw. Dlatego często pakowanie prezentów i dekorację stołu zostawiamy na ostatnią chwilę, na czym niestety bardzo cierpią. Zdarza się też, że co roku powtarzamy ten sam schemat. Dlatego wybraliśmy kilka pomysłów DIY jak szybko, prosto i ładnie zapakować prezenty i przygotować stół, korzystając z tego co zazwyczaj już mamy w domu. Im wcześniej to zrobimy lub chociaż zaplanujemy, tym więcej czasu będziemy mieli dla siebie przed kolacją wigilijną lub bożonarodzeniowym obiadem. Nawet zwykły szary papier do pakowania może wyglądać efektownie, gdy nakleisz na niego dekoracyjne taśmy lub naklejki (najlepiej własnego projektu – gwiazdki, choinki czy litery, z których ułożysz życzenia świąteczne).

Nieforemny prezent? Mamy pomysł jak go zapakować!

Jak ładnie zapakować wyjątkowo delikatny lub nieforemny prezent: maskotkę, zabawkę, filiżankę? W pudełko! Wystarczy gładkie, ładne pudełko, bibuła do wyłożenia wnętrza, kawałek wstążki lub koronki, małe bombki, papierowe rozety, papier, ciasteczka albo jodłowe gałązki. Ozdabiamy pokrywkę paskiem kolorowego papieru, wstążką lub koronką - umieszczonymi asymetrycznie. Jeśli pudełko jest duże możemy jeszcze dodać papierową rozetę, bombkę lub zieloną gałązkę. Jako okrągłe, niewielkie pudełko na drobiazg lub słodycze możemy wykorzystać papierowy ozdobny kubek także wyłożony miękką bibułką. Możemy także samodzielnie przygotować kartonowe opakowania - na przykład białe chmurki, które zmieszczą w sobie niejedną niespodziankę… Więcej szczegółów o detalach DIY jak ładnie zapakować prezent w naszej galerii zdjęć!

Czytaj też: modne dekoracje na Boże Narodzenie 2016

Prosta i ładna dekoracja stołu  z szablonami w roli głównej

Do dekoracji świątecznego stołu oprócz lnianych lub atłasowych serwetek  warto wykorzystać bombki i ozdoby bożonarodzeniowe. Możemy je układać na talerzach, w szkalnych naczyniach, kieliszkach lub obok nakrycia. Przydadzą się także karneciki zrobione za pomocą szablonów. Na nich umieszczamy imię gościa i stawiamy przy nakryciu. Szablony mogą być okrągłe jak bombka, w kształcie gwiazdki, prostokątne…. Kartoniki z imieniem możemy także dołączyć do ciasteczek albo pierniczków ułożonych na talerzach.

Czytaj też: świąteczny obrus i serwetki w kolorze białym