Dekoracje ze starych gazet: 21 pomysłów na ozdoby

2017-07-07 11:28

21 pomysłów na dekoracje ze starych gazet, które zrobisz samodzielnie. Za pomocą dodatków dekoracyjnych w prosty i szybki sposób możemy zmienić wystrój wnętrza. Jak wykonać oryginalne dekoracje z tego co mamy w domu? Podpowiadamy jak zrobić dekoracje z gazet!

Każdy z nas z pewnością ma w domu stare kolorowe czasopisma lub gazety, do których od lat nie zagląda. W cyklu DIY podpowiadamy jak wykorzystać je w kreatywny sposób. Z papieru można wykonać przeróżne ozdoby, które świetnie sprawdzą się w roli dodatków dekoracyjnych do mieszkania. Ze starych gazet z łatwością uzyskamy stylowe dekoracje w stylu vintage. W galerii zdjęć prezentujemy 21 pomysłów na dekoracje z gazet. Zobacz, jak je zrobić samodzielnie. Gazety w nowej osłonie prezentują się bardzo efektownie.

Ozdoby z pomysłem: co zrobić ze starych gazet

Stare gazety można wykorzystać do zrobienia mnóstwa ozdób, idealnie nadają się jako papier do oryginalnego opakowania prezentu. Gazetami obklejamy pudełko na prezent, a pasków papieru używamy jako wstążki lub możemy złożyć z nich kokardki. Ze starych gazet można zrobić też abażury lamp, osłonki na doniczki, ramy luster czy dekoracyjne stroiki, a nawet tarczę zegara ściennego. Paskami gazet możemy ozdabiać świeczniki, pojemniki, pudełka, czy segregatory. Kolejnym pomysłem są dekoracje na stół. Gazety możemy zastosować do zrobienia opaski na serwetki czy sztućce, wykonania etykiet, podstawek pod kieliszki czy talerze.

Zobacz też:

Jak zrobić girlandę z papierowych papilotek na muffinki >>>

Jak zrobić stolik z drewnianej skrzynki >>>