Czarne bombki zrób to sam: pomysł na dekoracje świąteczne z farbą tablicową

2023-11-27 17:42

Czarne bombki to ciekawy pomysł na ozdoby choinkowe. Tym bardziej że kolor czarny króluje w trendach oraz fantastycznie komponuje się z modnym złotem. Proponowane przez nas bombki, leciutkie jak piórko (styropian!), można zrobić w kilka minut. Z kolorowymi napisami i zawieszkami będą nowoczesnym kontrapunktem dla tradycyjnych ozdób choinkowych.

Spis treści

  1. Czarne bombki choinkowe – co będzie potrzebne?
  2. Jak zrobić czarne bombki krok po kroku?
  3. Ozdoby choinkowe – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ

Autorskie dekoracje świąteczne, zwłaszcza te efektownie udekorowane, sprawiają, że każde Boże Narodzenie staje się na swój sposób wyjątkowe. Dlatego niezmiennie namawiamy, by przygotowywać ozdoby świąteczne ręcznie robione.

Czarne bombki choinkowe – co będzie potrzebne?

Aby samodzielnie zrobić czarne bombki pokryte farbą tablicową, należy mieć pod ręką takie rzeczy, jak:

  • styropianowe kule różnej wielkości (ok. 2-3 zł/szt.)
  • kredy (najlepiej różnokolorowe)
  • farba tablicowa
  • pędzel
  • kawałki wstążek
  • wykałaczki
  • nożyczki, obcęgi

Jak zrobić czarne bombki krok po kroku?

1. W kule styropianowe wbijamy dwie długie wykałaczki. Powstanie w ten sposób prosty uchwyt, dzięki któremu łatwiej je przytrzymamy.

2. Wszystkie kule pokrywamy farbą tablicową. Kiedy już wyschnie, możemy zamalować także miejsca po wykałaczkach.

3. Cienkie druciki zaginamy w połowie (wspomagamy się ołówkiem). W ten sposób powstanie haczyk. Delikatnie wbijamy go w kulę. Powinien być dość długi, tak by nie wysunął się z bombki.

4. Wokół haczyka przygotowujemy ozdobną zawieszkę. Wstążkę zawijamy w pętelkę, a następnie wiążemy na haczyku. Warto zadbać o to, by powstała kokardka była jak najbardziej obfita. W ten sposób sprytnie zamaskujemy haczyk.

5. Najprzyjemniejszy moment – zdobienie bombek kolorowymi kredami. Aby utrwalić końcowy efekt, można spryskać bombki lakierem do włosów.

..  Renifer z filcu krok po kroku – instrukcja i szablon >>>

..  Choinka z szyszek – jak zrobić samodzielnie? PORADNIK >>>

Ozdoby choinkowe – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ

Nie wiesz, jak ubrać choinkę? Co powiesić na choince? Choinkę i świąteczne ozdoby można kupić, ale wykonane samodzielnie będą najlepszą, bo autorską i niepowtarzalną ozdobą wnętrza na święta. Mogą też być znakomitym pretekstem do wspólnej zabawy z dzieckiem. Wyżej proponowaliśmy czarne bombki, ale jeśli są dla ciebie zbyt odważne i mało przytulne, możesz wybrać inny kolor albo skusić się na inne ozdoby. Poszukaj inspiracji w naszych galeriach zdjęć na Boże Narodzenie.