Bombka ze wstążek - jak zrobić? Bombki na choinkę ręcznie robione

2023-11-27 17:46

Bombka ze wstążek stanowi uroczy, przytulny akcent w bożonarodzeniowym wystroju. Bombka może być jednobarwna, cieniowana lub w kolorach tęczy. Bombka ze wstążki to dobry pomysł na świąteczny prezent dla rodziny oraz przyjaciół.

Spis treści

  1. Bombki ze wstążki i tasiemek
  2. Bombki ze wstążki - to będzie potrzebne
  3. Krok 1
  4. Krok 2
  5. Krok 3
  6. Choinka na pniu - inspiracje. Jak zrobić choinkę na pniu?

Do świąt Bożego Narodzenia warto przygotować się z większym wyprzedzeniem. Dlatego w zrób to sam pokazujemy, jak zrobić oryginalne bombkę ze wstązki. Ozdoby choinkowe ręcznie robione sprawiają ogromną radość i w trakcie ich wykonywania, jak i już w dekoracji domu.

Bombki ze wstążki i tasiemek

Bombki ze wstążki wpisują się w trend dekoracji świątecznych DIY. Co prawda można kupić gotowe ozdoby, ale więcej zabawy dostarczy samodzielne ich przygotowanie. Do prac warto włączyć innych domowników, zwłaszcza tych najmłodszych.

Bombka ze wstążki albo tasiemki, w bajkowych kolorach, to również świetny pomysł na prezent w czasie świątecznych odwiedzin. Takie bombki z powodzeniem ozdobią też stoły świąteczne i wigilijne. Świetnie prezentują się również jako elementy stroików na Boże Narodzenie. A jak zrobić bombki ze wstążki krok po kroku? Do ich wykonania potrzeba przede wszystkim dwóch rzeczy: gotowych kulek styropianowych oraz wstążek albo tasiemek.

Bombki ze wstążki - to będzie potrzebne

Materiały potrzebne do wykonania oryginalnej bombki świątecznej z tasiemek bądź wstążek to:- wstążka materiałowa (może być w różnych kolorach; szer. 2,5 cm),- linijka,- długopis,- nożyczki,- szpilki "połówki" (krótsze szpilki, do kupienia w pasmanterii),- kule styropianowe.

Krok 1

Dekorację bombki zacznijcie od przygotowania wstążek. Bombka ze zdjęcia ma dwa rodzaje wstążki, ale oczywiście nie trzeba się ograniczać. Im więcej kolorów, tym ładniejsza bombka. Dajcie się ponieść wyobraźni. Każdą wstążkę podzielcie na 5-centymetrowe odcinki. Najszybszym sposobem szybkiego przygotowania odpowiedniej ilości tasiemek do dekoracji bombki jest ten ze zdjęć w naszej galerii - oznaczcie długopisem kilkanaście odcinków tasiemki, a następnie ją potnijcie.

Krok 2

Nasze ozdoby choinkowe powstaną ze styropianowej kuli, którą bez trudu można kupić w wielu sklepach, np. empiku. Dekorację styropianowej kuli-bombki zacznijcie od przytwierdzenia szpilkami "połówkami" dwóch odcinków tasiemki w układzie "na krzyż". Środek tak ułożonych wstążek zaznaczcie szpileczką - ułatwi to mocowanie kolejnych odcinków wstążek w równym odniesieniu do środka bombki.

Krok 3

Każdy odcinek wstążki złóżcie w rożek i za pomocą szpilek przymocujcie do styropianowej kuli. Od początku prac nad dekoracją pilnujcie równego upinania tasiemek, jeśli chcecie, by ozdoby choinkowe były estetycznie wykonane.

Kolejne rzędy idą "na zakładkę", tak jak to pokazują zdjęcia w galerii. Pomiędzy dwoma rożkami przyszpilajcie kolejny poniżej. I tak dookoła bombki. Na tym etapie możecie puścić wodze fantazji: układy tasiemek od najjaśniejszej do najciemniejszej czy naprzemienne rządki dwóch kolorów? A może pojedyncze rożki tasiemek, każdej w innym kolorze? Eksperymentujcie i projektujcie kolorystycznie najpiękniejszą dla was bombkę na choinkę z tasiemek! Kombinacji i możliwości projektowania takich bombek jest tyle, ile pomysłów.

Choinka na pniu - inspiracje. Jak zrobić choinkę na pniu?

Ozdoby choinkowe w stylu boho. Chwosty i girlandy z drewnianych korali. DIY