Wiosenne inspiracje: 8 pomysłów na sezonowe dekoracje

2021-04-01 15:06

Wiosna to czas zmian – moment, kiedy przyroda budzi się do życia. Także my chcemy nowości i odświeżenia. Poczuć ten wyjątkowy klimat pomoże nam wiosenny wystrój wnętrz. Jak to zrobić, by uniknąć wielkich remontów? Pamiętaj, że czasem wystarczy parę małych zmian, wiosennych dodatków, aby wiosna zagościła w twoim domu!

Wystrojem wnętrz podkreśl wiosenny czas. Brylantowy blask słońca kocha pastelowe odcienie, zieleń i kwiaty. Nie żałuj ich teraz domowi!

Wiosenny wystrój domu – od czego zacząć?

Dom, w którym czuje się zmianę pór roku, żyje, pulsuje naturalnym rytmem. Warto tworzyć aranżacje podkreślające kolejne sezony. To także znak, że jego mieszkańcy czują przyrodę i są z nią związani. Najwyższy więc czas, by w swoich progach powitać wiosnę. Odmień każdy kąt w domu, stosując jasne kolory i delikatne wzory (bez łączek i dużych kwiatów się nie obejdzie). W ruch niech pójdą farba i pędzel – przemaluj stolik, krzesła (np. każde w innym pastelowym odcieniu). Z waliz powyjmuj jasne narzuty, chusty (idealne zamiast obrusa albo do odmienienia fotela), poduszki. Drzwi udekoruj wiankiem z kwiatami (sztucznymi czy uszytymi z tkaniny) albo drewnianymi ptaszkami. Układaj bukiety, wstawiaj do butli pojedyncze gałązki, kwiaty i trawy – niech dom wie, że przyszła wiosna!

..  Kolorowy wianek z papieru – pomysł na wiosenną dekorację >>>

Wiosenne dekoracje: jak to zrobić?

  • Zmień aranżację okien. Postaw na lekkie optycznie firany, bardziej przejrzyste, dodające wnętrzu lekkości. Zmień także zasłony – również na lżejsze i utrzymane w jasnych barwach. Dzięki temu wprowadzisz do wnętrza więcej światła.
  • Postaw na zieleń – zadbaj o rośliny doniczkowe, przesadź je, dokup nowe. W kuchni umieść doniczki ze świeżymi ziołami – będą nie tylko atrakcyjną dekoracją, ale wzbogacą także posiłki.
  • Nie jesteś miłośnikiem roślin doniczkowych? Śmiało postaw na cięte kwiaty. Nie musisz od razu kupować kosztownych bukietów oraz wazonów. W tym celu możesz wykorzystać np. butelki po winie w ciekawych kolorach. Pozbaw ich tylko naklejek, ustaw na parapecie i w każdej umieść pojedynczy kwiat. Oryginalny efekt gwarantowany.
  • Do ustawiania kwiatów możesz wykorzystać naprawdę nietypowe pojemniki – np. w koszyczku do przenoszenia butelek ustaw szklanki, a w nich umieść kwitnące gałązki. Z tą dekoracją możesz wędrować po całym domu.
  • Zawieś w domu dekoracyjne przedmioty nawiązujące tematycznie do wiosny – np. stroik z ptaszkiem siedzącym w kółeczku.
  • Od zewnątrz zawieś pod oknami skrzynki. Idealnie sprawdzą się te barwą zbliżoną do koloru stolarki (ewentualnie kontrastujące z elewacją) i obsadź je kwitnącymi roślinami. W tym celu wykorzystaj choćby bratki lub stokrotki – niedrogie i łatwo dostępne, a na dodatek trwałe.
  • Od zewnątrz możesz w niekonwencjonalny i łatwy sposób ozdobić elewację domu – rozmieść na niej wiele uchwytów na doniczki i umieść w nich te z kwitnącymi roślinami.

..  Styl etno, czyli wnętrze pełne kolorów >>>

Więcej pomysłów? Zobacz GALERIE ZDJĘĆ!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021