Wiosenne inspiracje: 8 pomysłów na sezonowe dekoracje

2021-04-01 15:06

Wiosna to czas zmian – moment, kiedy przyroda budzi się do życia. Także my chcemy nowości i odświeżenia. Poczuć ten wyjątkowy klimat pomoże nam wiosenny wystrój wnętrz. Jak to zrobić, by uniknąć wielkich remontów? Pamiętaj, że czasem wystarczy parę małych zmian, wiosennych dodatków, aby wiosna zagościła w twoim domu!

Wystrojem wnętrz podkreśl wiosenny czas. Brylantowy blask słońca kocha pastelowe odcienie, zieleń i kwiaty. Nie żałuj ich teraz domowi!

Wiosenny wystrój domu – od czego zacząć?

Dom, w którym czuje się zmianę pór roku, żyje, pulsuje naturalnym rytmem. Warto tworzyć aranżacje podkreślające kolejne sezony. To także znak, że jego mieszkańcy czują przyrodę i są z nią związani. Najwyższy więc czas, by w swoich progach powitać wiosnę. Odmień każdy kąt w domu, stosując jasne kolory i delikatne wzory (bez łączek i dużych kwiatów się nie obejdzie). W ruch niech pójdą farba i pędzel – przemaluj stolik, krzesła (np. każde w innym pastelowym odcieniu). Z waliz powyjmuj jasne narzuty, chusty (idealne zamiast obrusa albo do odmienienia fotela), poduszki. Drzwi udekoruj wiankiem z kwiatami (sztucznymi czy uszytymi z tkaniny) albo drewnianymi ptaszkami. Układaj bukiety, wstawiaj do butli pojedyncze gałązki, kwiaty i trawy – niech dom wie, że przyszła wiosna!

..  Kolorowy wianek z papieru – pomysł na wiosenną dekorację >>>

Wiosenne dekoracje: jak to zrobić?

  • Zmień aranżację okien. Postaw na lekkie optycznie firany, bardziej przejrzyste, dodające wnętrzu lekkości. Zmień także zasłony – również na lżejsze i utrzymane w jasnych barwach. Dzięki temu wprowadzisz do wnętrza więcej światła.
  • Postaw na zieleń – zadbaj o rośliny doniczkowe, przesadź je, dokup nowe. W kuchni umieść doniczki ze świeżymi ziołami – będą nie tylko atrakcyjną dekoracją, ale wzbogacą także posiłki.
  • Nie jesteś miłośnikiem roślin doniczkowych? Śmiało postaw na cięte kwiaty. Nie musisz od razu kupować kosztownych bukietów oraz wazonów. W tym celu możesz wykorzystać np. butelki po winie w ciekawych kolorach. Pozbaw ich tylko naklejek, ustaw na parapecie i w każdej umieść pojedynczy kwiat. Oryginalny efekt gwarantowany.
  • Do ustawiania kwiatów możesz wykorzystać naprawdę nietypowe pojemniki – np. w koszyczku do przenoszenia butelek ustaw szklanki, a w nich umieść kwitnące gałązki. Z tą dekoracją możesz wędrować po całym domu.
  • Zawieś w domu dekoracyjne przedmioty nawiązujące tematycznie do wiosny – np. stroik z ptaszkiem siedzącym w kółeczku.
  • Od zewnątrz zawieś pod oknami skrzynki. Idealnie sprawdzą się te barwą zbliżoną do koloru stolarki (ewentualnie kontrastujące z elewacją) i obsadź je kwitnącymi roślinami. W tym celu wykorzystaj choćby bratki lub stokrotki – niedrogie i łatwo dostępne, a na dodatek trwałe.
  • Od zewnątrz możesz w niekonwencjonalny i łatwy sposób ozdobić elewację domu – rozmieść na niej wiele uchwytów na doniczki i umieść w nich te z kwitnącymi roślinami.

..  Styl etno, czyli wnętrze pełne kolorów >>>

Więcej pomysłów? Zobacz GALERIE ZDJĘĆ!

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021