Stół sylwestrowy. Jak nakryć stół na sylwestra?

2020-12-22 12:38 Joanna Jarmolińska (aranżacje)

Stół sylwestrowy domaga się niecodziennej oprawy. Wyczarujmy więc barwny stół na sylwestra ze szczyptą szaleństwa i fantazji. Co powinno się na nim znaleźć? Zobacz ciekawe pomysły na nakrycie oraz dekoracje stołu.

Sylwester to czas, kiedy żegnamy stary i witamy nowy rok. Stanowi jednocześnie doskonałą okazję do zabawy i spędzenia tej nocy w gronie najbliższych i przyjaciół. Jeśli nie wybieracie się na bal sylwestrowy, warto pomyśleć o zorganizowaniu kameralnej imprezy we własnym mieszkaniu. Wystarczy kilka prostych dekoracji, a w każdym wnętrzu stworzymy ciekawą aranżację podkreślającą uroczystą oraz radosną atmosferę. Nie można zapomnieć o sylwestrowym stole. 

Przeczytaj też: Sylwester w domu. Wybieramy dekoracje do domu, stołu i potrawy

Stół na sylwestra: co powinno się znaleźć na stole sylwestrowym?

Jeśli decydujemy się na urządzenie sylwestra w mieszkaniu, musimy pamiętać, że to stół będzie najważniejszych elementem tego wieczoru. Przy nim zasiądziemy z bliskimi, to w tym miejscu będzie toczyła się większość rozmów, dlatego warto zadbać o to, aby aranżacja stołu nie tylko zachwycała, ale również zachęcała do spędzania przy nim czasu.

Nie przegap: Złota dekoracja stołu na Sylwestra w różnych stylach!

Po pierwsze, musimy zastanowić się nad tym, czy goście zasiądą wokół stołu, czy wybieramy tzw. szwedzki bufet. Wszystko zależy od liczby gości. Jeśli będzie mała, wygodniej będzie usadzić wszystkich przy stole. W dużym gronie znajomych może to być trudne, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie bufet.

Tej nocy możemy zamiast jasnego obrusa wybrać ten w ciemnym kolorze lub zastąpić go cekinowym albo brokatowym bieżnikiem (bądź podkładkami). Na nim ustawiamy zastawę i kieliszki (w przypadku usadzania gości) lub gotowe potrawy (jeśli decydujemy się na szwedzki stół). Na stole mogą pojawić się świece, kolorowe serpentyny lub inne dekoracyjne elementy. Ciekawym akcentem będą serwetki z noworocznym motywem dekoracyjnym. Ponieważ sylwestra niewiele dzieli od świąt, można się również posiłkować ozdobami bożonarodzeniowymi. Najlepsze będą różnorodne gwiazdki, a także połyskujące bombki w stylu glamour.

Stół sylwestrowy: dekoracja stołu z kwiatowym przepychem

Planując uroczyste przyjęcie sylwestrowe, możemy zadbać o bardziej bogatą dekorację dla suto zastawionego stołu. Wyraziste, malownicze dekoracje stołu, przywodzące na myśl klimat weneckiego karnawału, staną się wspaniałym tłem dla szampańskiej zabawy.

Do dekoracji stołu wybraliśmy obrus z barwnym wzorem w nasyconych kolorach fuksji, oranżu, ugru i czerwieni. Motywy pojawiające się na tkaninie podkreśliliśmy, ozdabiając stół sztucznymi kwiatami. Nakrycie stołu mieni się kolorami. Dekoracyjne rośliny powtarzają kolorystykę tkaniny. Większe kwiaty ułożyliśmy na każdym talerzu, a girlandy z drobniejszych płatków i liści biegną wzdłuż brzegów obrusa.

Noworoczna ścianka do zdjęć last minute. Dekoracja na sylwestra last minute. DIY
Stół na karnawał
Autor: Piotr Mastalerz

Stół sylwestrowy w błękitnej poświacie

Nakrycie stołu pełne blasku idealnie wpisuje się w noworoczną aurę. Proponujemy jednak w dekoracji stołu zastąpić sylwestrowe gadżety, takie jak serpentyny, brokat i baloniki, mniej typowymi elementami, które rozjaśnią wystrój stołu. Niebieskie szkiełka zostały rozsypane na błękitnym obrusie niczym confetti. Uzupełniają je przezroczyste szklane kule, strzeliste kieliszki i szklanki. Część z półokrągłych szkiełek w błękitnym i białym kolorze przykleiliśmy płaską stroną do talerzy, nadając naczyniom bardziej wytworny sylwestrowy wygląd.

Karnawałowe stoły
Autor: Piotr Mastalerz