Świąteczne dekoracje stołu z gwiazdą betlejemską

2018-11-29 20:01

Świąteczne dekoracje stołu nie muszą być banalne. Warto wykorzystać do nich roślinne elementy. Doskonałym elementem aranżacji stołu na Boże Narodzenie są gwiazdy betlejemskie. Oto pomysły na świąteczne dekoracje z gwiazdą betlejemską w roli głównej.

W dekoracji świątecznego stołu szczególną rolę odgrywają kwiaty, a wśród nich gwiazdy betlejemskie. Ich wspaniałe przylistki w kształcie gwiazdy komponują się idealnie z Bożym Narodzeniem i dlatego od lat królują na świątecznych stołach.
Gwiazdy betlejemskie swoją popularność zawdzięczają wszechstronnemu zastosowaniu. Są dostępne w różnych barwach, kształtach, rozmiarach i to sprawia, że można je łączyć z dowolnymi stylami. Ponadto występują w wersji doniczkowej i ciętej. Przedstawione poniżej pomysły na świąteczne dekoracje stołu z gwiazdą betlejemską prezentują różnorodność i zdolność przemiany tej rośliny.

Naturalnie klasyczna - dekoracja stołu z czerwonymi, ciętymi poinsecjami

Ta dekoracja stołu z czerwoną gwiazdą betlejemską jest dowodem na to, że klasyczna czerwień nie jest staromodna. Do jej wykonania wykorzystano cięte gwiazdy betlejemskie, niewielkie świeczki i naturalne dodatki, jak mech, gałązki jodły i szyszki, które nadały jej wspaniały, świąteczny charakter. Miejsca przy stole udekorowane plastrami drewna i szklaneczkami w stylu vintage sprawiają, że ten świąteczny stół kryje w sobie wiele uroku. Przy każdym miejscu na gościa czeka pojedyncza, cięta gwiazda betlejemska.

Czerwone poinsecje
Autor: Stars for Europe

Bogato przystrojony stół - gwiazda betlejemska w wielu postaciach

Na tym bogato przystrojonym stole gwiazda betlejemska prezentuje paletę możliwości. Poinsecje w kolorze czerwonym, różowym i łososiowym stanowią świąteczne akcenty. Całość uzupełniają starannie dobrane ozdobne doniczki, bombki, szyszki i dekoracyjne jabłuszka. Miłośnicy przepychu z pewnością pokochają tę barwną dekorację stołu.
Także i na tym stole na każdego gościa czeka niespodzianka: Taka aranżacja z mini gwiazdy betlejemskiej, szyszek, ozdobnych jabłuszek, bombek i karteczki z imieniem jest wspaniałą alternatywą dla klasycznych imiennych winietek.

Kolorowe poinsecje
Autor: Stars for Europe

White Christmas - skromna i elegancka dekoracja stołu z białą gwiazdą betlejemską

Biała gwiazda betlejemska sprawia, że dekoracja staje się niezwykle odświętna i elegancka. W tym przypadku wykorzystano wyłącznie rośliny doniczkowe. Na środku stołu wyeksponowano piękne gwiazdy betlejemskie w dekoracyjnych doniczkach. Elegancki charakter podkreśliły świeczniki z prostymi, białymi świecami i pojedyncze szyszki. Przy każdym miejscu ustawiono gwiazdę betlejemską w doniczce, do której przyczepiono ozdobną tasiemką wycięte z brystolu karteczki z wypisanymi imionami gości. Jest to ciekawa alternatywa dla klasycznych winietek.

Białe poinsecje
Autor: Stars for Europe

Dla romantyków - świąteczna gwiazda betlejemska w kremowo-czerwonej odsłonie

Cięta, kremowo-czerwona gwiazda betlejemska i gałązki eukaliptusa nadają tej dekoracji stołu nutkę romantyzmu. Brak błyszczących dodatków sprawia, że ten świąteczny stół emanuje lekkością i naturalnością. Stojący na środku wazon w kształcie pucharu przyciąga uwagę. Cudowny efekt uzyskano w mgnieniu oka. Kompozycja została wykonana w gąbce florystycznej, do której włożono na przemian ciętą gwiazdę betlejemską i gałązki eukaliptusa. Ta dekoracja stołu w modnym stylu green living ujmie każdego gościa. Wszystko, co jest potrzebne do jej wykonania to cięte, okazałe gwiazdy betlejemskie.

Romantyczny stół z poinsecją
Autor: Stars for Europe