Ptaki, owady, świat tropików: czas na letnie motywy dekoracyjne

2018-06-24 21:48

Lato we wnętrzach jest pełne kolorów i świata przyrody – zwłaszcza tego egzotycznego. Ale i rodzime owady czy ptaki królują na dodatkach dekoracyjnych, tkaninach czy nawet tapicerkach mebli. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę? Zapraszamy w podróż przez letnie trendy.

Spis treści

  1. Ptaki rodzime i egzotyczne – modne dekoracje
  2. Małe jest piękne, czyli barwny świat owadów
  3. Wyprawa w tropiki – dżungla na topie!
  4. Naturalne akcenty we wnętrzach – GALERIE ZDJĘĆ

Przyrodnicze inspiracje we wnętrzach to trend, który coraz bardziej się umacnia. Być może w świecie zdominowanym przez nowe technologie potrzebujemy właśnie takiej oazy w domu? A że natura to także bogactwo kolorów, niech feeria barw śmiało wkroczy do naszych mieszkań.

Ptaki rodzime i egzotyczne – modne dekoracje

W poprzednim roku pożądanymi lokatorami we wnętrzach były różowe flamingi. Teraz nieco przesunęły się na drugi plan (ale nie zniknęły!), ustępując miejsca papugom, tukanom, pelikanom, kolibrom i innym pierzastym gościom. Motywy egzotyczne i tropikalne mają się jak widać świetnie, ale i rodzimy świat przyrody dostarcza mnóstwa inspiracji. O ile fantazyjnie kolorowe ptaki (w roli dekoracyjnej) dynamizują wystrój, o tyle dobrze nam znane polskie gatunki pozwalają wykreować sielski, przytulny nastrój z nutą romantyczną. Najciekawiej prezentują się drobne wzory i ornamenty na jasnym tle tapet, tkanin, tapicerek, naczyń czy grafik.

..  Flamingi: egzotyczne ptaki na tkaninach, tapetach i nie tylko >>>

Małe jest piękne, czyli barwny świat owadów

Owady to ogromna grupa żyjątek (choć nie wszystkie lubimy…). Trzeba przyznać, że dzięki temu wyróżniają się bogactwem form i kolorów. A to prawdziwa gratka dla designerów oraz miłośników pięknych przedmiotów. Motyle, żuki, chrząszcze, biedronki, mrówki, a nawet stonki stanowią wdzięczny motyw dekoracyjny. Pojawiają się na tkaninach, tapetach, ale też naczyniach – zwłaszcza porcelanie i ceramice. Warto również zainteresować się grafikami, które nawiązują do XIX-wiecznych rysunków w księgach przyrodniczych. Piękne ozdoby z duszą!

Wyprawa w tropiki – dżungla na topie!

Już ostatnie lato było zdominowane przez egzotykę. Tu i ówdzie spoglądały na nas liście palmy, bananowce i monstery, barwne owoce (ananasy, arbuzy, banany) oraz dostojne flamingi. W tym sezonie producenci wyposażenia wnętrz jeszcze bardziej eksplorują tropiki – zwłaszcza tętniące życiem dżungle.

..  Poznaj rośliny doniczkowe, które oczyszczają powietrze >>>

Oprócz zielonych liści mamy bogactwo egzotycznych kwiat i owoców, fantazyjnie łączonych na tkaninach, tapetach oraz tapicerkach. Nie pomija się też tropikalnej fauny – od małpek i lemurów przez dzikie koty, żyrafy aż po barwne papugi i tukany. Warto zresztą kreatywnie łączyć takie motywy dekoracyjne ze stylistyką orientalną, etno czy boho. Efekt może nas bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Naturalne akcenty we wnętrzach – GALERIE ZDJĘĆ

Nasi Partnerzy polecają