Niezobowiązująca elegancja czyli dekoracje świąteczne w stylu shabby chic

2015-11-27 16:52 Monika Czerwińska-Konarska

Wielbiciele romantycznego stylu shabby chic mają wielkie pole do popisu podczas Bożego Narodzenia. Ozdoby świąteczne w stylu shabby chic są niezwykle wdzięczne. Wykonane z materiałów naturalnych, dzieki czemu z biegiem czasu pięknie się starzeją, nabierają patyny. Nieformalna dekoracja stołu w stylu shabby chic na pewno sprawdzi się podczas bożonarodzeniowych spotkań z przyjaciółmi.

Grudzień jest czasem spotkań z przyjaciółmi i kolegami z pracy. Często spotykamy się wtedy w naszych domach, ładnie udekorowanych ozdobami świątecznymi. Spotkania z przyjaciółmi przebiegają zazwyczaj w luźnej i nieformalnej atmosferze. Bez białych obrusów i najlepszej zastawy stołowej. Styl shabby chic jest idealny w takiej sytuacji. Wyjmujemy nasze ulubione naczynia, często pochodzące z kilku różnych kompletów. Na stole nie rozkładamy białego obrusa. Atmosfera jest luźna i swobodna jednak ze względu na okazję czyli Boże Narodzenie staramy się by oprawa była elegancka i wyjątkowa.

Więcej: świece i swieczniki na Boże Narodzenie

Bożonarodzeniowa dekoracja stołu w stylu shabby chic

Bożonarodzeniowa dekoracja stołu w stylu shabby chic łączy w sobie urok stylu romantycznego i dawnej elegancji. Wykorzystujemy tu różne, często pochodzące z kilku kolekcji, ładne białe naczynia, czasem zdobione motywami różanymi. Na stole nie rozkładamy białego, idealnie uprasowanego obrusa. Naczynia układamy bezpośrednio na drewnianym stole lub na serwetach i bieżnikach. Jako półmiski wykorzystujemy drewniane deski, stare szklane kieliszki i kolorowa ceramika także się przydadzą. Nie zapinajmy także o szyszkach, orzechach włoskich i gałęziach choinki.

Zobacz: dekoracja wigilijnego stołu

 

Bożonarodzeniowa dekoracja domu w stylu shabby chic

Bożonarodzeniowa dekoracja domu w stylu shabby chic to gałęzie drzew wstawione do wazonu, udekorowane ozdobami świątecznymi, porozwieszane miękkie choinki, gwiazdy i mikołaje – uszyte z białej tkaniny z lekko postrzępionymi brzegami lub ozdobione koronkami i falbankami. jesli sa nowe, powinny być postarzone tak żeby wyglądały na lekko podniszczone, jakby należały co najmniej do naszej babci. Do bożonarodzeniowej dekoracji domu w stylu shabby chic możemy także używać białych, patynowanych świeczników i lampionów. Jeśli nie posiadamy oryginalnych ozdób świątecznych w stylu shabby chic, możemy przygotować je sami.

Więcej: chlebak w stylu shabby chic DIY