Najpiękniejsze dekoracje świąteczne. Eleganckie ozdoby świąteczne

2023-12-21 15:59

Dekoracje świąteczne wprowadzają nas w radosny nastrój. To, jak udekorujemy dom na Boże Narodzenie, zależy wyłącznie od naszej pomysłowości. Sprawdźcie ciekawe pomysły na najpiękniejsze ozdoby świąteczne.

Spis treści

  1. Modne dekoracje świąteczne do domu
  2. Wystrój domu na święta Bożego Narodzenia
  3. Jak ozdobić okno na Boże Narodzenie? Inspiracje, 23 zdjęcia
  4. Jak ubrać choinkę 2023?
  5. Lampki świąteczne zewnętrzne
  6. Ozdoby świąteczne zewnętrzne. Duże ozdoby świąteczne do ogrodu
  7. Fajne pomysły na ozdoby świąteczne

Modne dekoracje świąteczne do domu

Wybierz ozdoby świąteczne, które podkreślą bożonarodzeniową atmosferę już od progu. Jeśli lubisz wnętrza w stylu nowoczesnym, wybierz minimalistyczne, białe lub srebrne dekoracje świąteczne. Sprawdzą się też ozdoby szklane lub metalowe.

Jeśli lubimy naturalne i sielskie klimaty, do zrobienia ozdób bożonarodzeniowych wykorzystajmy szyszki, igliwie, wianki z wikliny. Modne są dekoracje świąteczne w stylu eko - mech, gałęzie, sklejka. Pasujące tu kolory to czerwień, zieleń, biel.

We wnętrzach glamour sprawdzą się dekoracje bożonarodzeniowe w kolorze białym, granatowym, złotym. Modne są także dekoracje w odcieniach pastelowych, np. różu, błękitu. Oryginalne, idealne do pokoju dziecka. Zachwycające ozdoby świąteczne sprawią, że twoje mieszkanie zamieni się w pełne uroku miejsce. Naprawdę warto!

Wystrój domu na święta Bożego Narodzenia

Przystrajanie domu na Boże Narodzenie warto zacząć już od drzwi, na których możemy powiesić kolorowe wianki świąteczne.

Niezastąpione są też stroiki bożonarodzeniowe. Naturalny świąteczny stroik to pomysł na dekoracje bożonarodzeniowe, które możemy położyć w przedpokoju, sypialni, a przede wszystkim na wigilijnym stole albo stoliku kawowym, na komodzie w salonie.

Pomyśl też o ciekawej aranżacji okna i parapetu na święta. Taka dekoracja, z lampkami, błyszczącymi łańcuchami – sprawi, że we wnętrzu zapanuje wyjątkowo podniosły nastrój.

Świąteczny klimat wprowadzą też girlandy, nie tylko przystroją okno, ale też ścianę, regał, komodę czy portal kominkowy.

Nie zapominamy o jemiole, dekoracjach z suszonych pomarańczy, pomarańczy z goździkami, dekoracji z pierników.

Jak ozdobić okno na Boże Narodzenie? Inspiracje, 23 zdjęcia

Jak ubrać choinkę 2023?

Najważniejszą ozdobą bożonarodzeniową są oczywiście choinki, bez których święta byłyby niepełne. Choinkę, którą najczęściej stawiamy w salonie lub pokoju dziennym, ubieramy już tydzień przed świętami.

Jak ubrać choinkę? Możemy się zdecydować na monochromatyczną dekorację choinki tylko w jednym kolorze – na przykład złotym lub odcieniach bieli, beżu, bursztynu i złota. Paleta ta emanuje harmonią, spokojem, ciepłem. Można też postawić na bardziej tradycyjną aranżację świątecznego drzewka, z wykorzystaniem różnokolorowych ozdób, w tym drewnianych, motywów nawiązujących do świata natury.

Modne są także połączenia tradycji z nutą nowoczesności. Ważne, aby choinka była strojna i nadawała wnętrzu wyjątkowego klimatu Bożego Narodzenia.

Modna choinka 2023
Autor: serwis prasowy marki Miloo Home

W modzie są dekoracje, które budzą ciepłe emocje – podkreśla Dorota Gutkowska, założycielka Miloo Home

Lampki świąteczne zewnętrzne

Dom na święta możemy przyozdobić wewnątrz, ale też na zewnątrz. Jako dekoracje zewnętrzne domu doskonale sprawdzą się lampki choinkowe, te przystosowane do stosowania na dworze. Modne są też duże ozdoby świecące na balkon, taras czy do ogrodu - święcące figurki, bałwany, renifera z saniami, w kształcie choinki. 

Prostszym sposobem na dekoracje świąteczne – będzie przystrojenie drzewek w ogrodzie lampkami. Będą ciekawym dopełnieniem dekoracji świątecznych w domu.

Ozdoby świąteczne zewnętrzne. Duże ozdoby świąteczne do ogrodu

Fajne pomysły na ozdoby świąteczne

Dekoracje z lampek choinkowych. Co można zrobić z lampek choinkowych?

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY