Modne ozdoby świąteczne - nowoczesne i tradycyjne. Co będzie modne na Boże Narodzenie 2023?

2023-11-30 10:32

Nowoczesne ozdoby świąteczne czy tradycyjne? Minimaliści, fani klasyki, miłośnicy przepychu… w tym roku każdy z was znajdzie coś dla siebie. Kto woli choinkę tradycyjną, a kto rysowaną kredą? Lampki w oknie, na stole czy wokół prezentu? Liczą się kreatywność, swoboda, miły nastrój.

Spis treści

  1. Ubieramy choinkę!
  2. Choinka inna niż wszystkie
  3. Dekoracje z papieru
  4. Dekoracje świąteczne na gałęzi
  5. Dekoracje świąteczne z lasu i ogrodu
  6. Ozdoba świąteczna z gwiazdy betlejemskiej
  7. Dekoracje stołu wigilijnego
  8. Wiszące ozdoby świąteczne
  9. Jak można oryginalnie zapakować prezent?
  10. Eleganckie ozdoby świąteczne. Najpiękniejsze dekoracje świąteczne

Ubieramy choinkę!

Jeśli wybierzesz miękkie materiałowe ozdoby choinkowe, żadna dekoracja się nie stłucze, nawet gdy do akcji wkroczą dzieciaki albo drzewko stanie się obiektem zainteresowania kota. Bardzo modne są też ozdoby wykonane z filcu, nie tylko tradycyjne kształty, jak skrzaty czy choineczki, np. piękna różowa świnka lub uroczy królik z długimi uszami.

Choinka inna niż wszystkie

Do pokoju dziecka, ale nie tylko – choinka narysowana kredą na tablicy lub ścianie pokrytej farbą tablicową. O więcej barw oraz trójwymiarowy efekt zadbają ulubione zawieszki malucha lub bombki (wersja poważniejsza). Więcej pomysłów na choinkę inną niż wszystkie znajdziesz w poniższym linku.

Dekoracje z papieru

Dekoracje z papieru pogodzą miłośników obu trendów. Pamiętacie papierowe łańcuchy na choinkę, proste do zrobienia, każdy sobie z tym poradzi, super pomysł na zaangażowanie dzieci w przygotowania do świąt. Te nowoczesne to prawdziwe cudeńka, wyglądają jak dzieła architektoniczne. Najmodniejsze są papierowe choinki. A po świętach można je złożyć, nie zajmą dużo miejsca w garderobie.

Choinka z papieru
Autor: serwis prasowy marki Broste Copenhagen

Dekoracje świąteczne na gałęzi

Zwyczaj dekorowania gałęzi przyszedł do nas wraz z modą na styl skandynawski. Udekorowaną gałąź można powiesić lub wstawić do wazonu. Zwykłe bombki można przecież pomalować i wykończyć woskiem - sprawi, że będą niezwykłe.

Dekoracje świąteczne z lasu i ogrodu

Na ścianie wieńce z iglaków, z dodatkiem owoców jarzębiny, głogu, dzikiej róży czy rajskich jabłek. W wazonie bukiet przypominający kompozycję z polnych kwiatów, a na miseczce czekającej na barszcz – gałązka rozmarynu. Prosto, bezpretensjonalnie i przytulnie (dzięki poduchom i pledowi w funkcji bieżnika). 

Ozdoba świąteczna z gwiazdy betlejemskiej

Królowa świątecznych dekoracji. Elegancko i subtelnie – tak prezentuje się na stole łososiowa gwiazda betlejemska, poinsecja. Dobrze jej w towarzystwie kryształów, białego obrusu i złotych dekoracji.

Dekoracja stołu z gwiazdą betlejemską
Autor: serwis prasowy starsuniteeurope.eu Dekoracja stołu z gwiazdą betlejemską

Dekoracje stołu wigilijnego

Christmas Crackers są bardzo popularne w Wielkiej Brytanii i USA,  coraz częściej cieszą też Polaków (dostępne m.in. na partybox.pl). Wystarczy pociągnąć cukierek za dwa końce, by z hukiem wyskoczyła z niego niespodzianka.

Innym sympatycznym pomysłem jest miniprezent na talerzach gości - miły gest ze strony gospodarzy. Drobne lampki, tealighty lub delikatne girlandy świetlne nie dość, że zdobią, to jeszcze rozjaśniają stół. Pięknie wyglądają też delikatne łańcuchy świetle w wazonie, szklanej misie, lampionie albo pod modną kopułą. A może nowoczesna lampka z bajkową scenerią w środku? Pobudzi dziecięcą wyobraźnię, zadba o nastrój podczas kolacji.

Wiszące ozdoby świąteczne

Już nie jedna, a dwie albo nawet trzy gwiazdy. Asymetryczne, różniące się kolorami. Nie z papieru, a z trwałego metalu. Takie są najnowsze trendy!

Jak można oryginalnie zapakować prezent?

Pakując prezenty, warto zastanowić się nad spójną kolorystyką i tematyką papieru. Dzięki pasującej palecie barw oraz wzorom stworzymy z podarunków harmonijną kompozycję. Na tyle ładną, że będziemy chcieli ją wyeksponować. Niezawodne typy: biel, czerwień, zieleń oraz motywy zimy.

Wstążki, kolorowe gumki, rafię, taśmy samoprzylepne… To wszystko już sprawdziliśmy podczas pakowania podarków. Powyżej nowa zaskakująca propozycja IKEA: paczuszka przewiązana łańcuchem oświetleniowym LED. Jedyne, czego nie lubi, to nożyczek podczas rozpakowywania.

Dekoracje świąteczne
Autor: serwis prasowy marki IKEA

Eleganckie ozdoby świąteczne. Najpiękniejsze dekoracje świąteczne

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY
Nasi Partnerzy polecają