Dekoracje świąteczne: dekorujemy kominek na Boże Narodzenie INSPIRACJE

2015-11-09 18:16 Monika Czerwińska-Konarska

Dekoracja świąteczna portalu kominka jest tak samo ważna jak dekoracja mieszkania i choinki. Na szczęście dodatki dekoracyjne, które wybieramy do dekoracji kominków są tymi samymi dodatkami z których korzystamy przy dekorowaniu mieszkania. Przygotowaliśmy kilka INSPIRACJI jak udekorować świątecznie kominek w stylu nowoczesnym, klasycznym, przy użyciu szyszek, bombek, szkła i świec.

Dekorację świąteczną kominka możemy zaaranżować w stylu nowoczesnym, klasycznym, rustykalnym, eko, skandynawskim. W każdym stylu, w którym mamy zaaranżowane wnętrza mieszkania. Każda dekoracja na Boże Narodzenie będzie wyróżniała się swoimi cechami szczególnymi. Style eko i skandynawski polegają na materiałach naturalnych jak najmniej przetworzonych.

Więcej: ozdoby w stylu skandynawskim

Dekoracje świąteczne w stylu klasycznym będą kolorowe, bogate i wykonane z materiałów naturalnych i sztucznych. Dekoracje na Boże Narodzenie w stylu nowoczesnym będą przede wszystkim z metalu i szkła. Tak naprawdę do ładnej dekoracji portalu kominkami nie potrzebujemy fortuny. Wystarczy wyobraźnia. Czasem możemy nieznacznie zmienić przeznaczenie jednej rzeczy by stworzyć oryginalną dekorację świąteczną. Czasem z wazonika możemy zrobić świecznik i odwrotnie.

Dekoracje świąteczne: dekoracja kominka w stylu nowoczesnym

Jak przygotować dekorację świąteczną kominka w stylu nowoczesnym? Portal kominka w stylu nowoczesnym jest prosty, bez ozdób. Nowoczesna dekoracja świąteczna też jest zazwyczaj prosta, najczęściej monochromatyczna. Najchętniej na kominku w stylu nowoczesnym ustawiamy świece w szklanych lampionach lub świecznikach.

Zobacz: dekoracje świąteczne w kolorze białym

W tym roku oprócz srebra w dekoracjach świątecznych pojawia się dużo złota. Złote są świeczniki i świece, bombki. Czasem odrobiną złotej farby lub brokatu ozdabiamy szyszki. Dekoracja kominka w stylu nowoczesnym powinna być prosta i przejrzysta. Właściwie mogą to być jeden lub dwa elementy dodane do dodatków dekoracyjnych znajdujących się tam na co dzień.

 

Dekoracje świąteczne: dekoracja kominka w stylu klasycznym

Dekoracja kominka w stylu klasycznym jest już bardziej bogata i kolorowa. Na zdobionym portalu kominka pojawiają się wianki lub girlandy z gałęzi jodły ozdobione lampkami choinkowymi, kolorowymi bombkami. Pojawiają się też czerwone świece i kokardy oraz jabłka. W klasycznej dekoracji kominka zobaczymy także kolorowe anioły, czasem figurkę konika na biegunach i gwiazdki.

Dekoracje świąteczne: szyszki, świece, bombki…

Dekoracje świąteczne kominka możemy przygotować z materiałów naturalnych i sztucznych. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i stylu aranżacji wnętrza. Ostatnio bardzo modne są dekoracje z szyszek. Układamy je na portalu w rytmie – styl nowoczesny i minimalistyczny, w pewnym zamierzonym nieładzie – w stylu nowoczesnym, formujemy z nich wianki – w stylu klasycznym. Niemalowane szyszki, w formie naturalnej pasują do stylu nowoczesnego, klasycznego, a przede wszystkim do stylu eko. Szyszki malowane na kolorowo będą doskonałą dekoracją kominka w stylu rustykalnym. Oczywistą świąteczną dekoracją kominkaświece i świeczniki. Świece, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, możemy ustawiać w klasycznych kandelabrach, szklanych lampionach i latarenkach lub bez osłonek, bezpośrednio na kominkach. Jako ozdoba kominka sprawdzą się gałęzie modrzewiowe – ozdobione szyszkami i wszelkiego rodzaju gwiazdy.

Więcej: dekoracje świąteczne wykonane samodzielnie