Dekoracja ścian z przesłaniem: plakaty, grafiki, napisy, czyli coś do naklejenia i wyklejenia

2015-05-18 16:43 Anna Rychlewicz

Plakat, napis i naklejka, czyli wypisz wymaluj osobiste dekoracje ścian. Dekoracja ścian niejedno ma imię. Czasem to jedynie tło dla aranżacji wnętrza, nieraz jednak jest jego głównym wyznacznikiem i elementem, który decyduje o ostatecznym wyrazie projektu wnętrza. Dekoracja ścian może bawić, zdobić, inspirować, motywować. Prezentujemy aranżacje wnętrz, w których pierwsze skrzypce gra ściana z przesłaniem.

Sposobów na dekorację ścian znamy wiele. Klasyczne malowanie ścian toczy walkę z tapetowaniem. Cegła na ścianie święci triumfy, jednocześnie wpuszczając w swe szeregi inne surowe materiały wykończeniowe. Panele ścienne wciąż poszerzają grono zwolenników, a boazeria wydaje się absolutnym przeżytkiem. Dziś stawiamy na oryginalne rozwiązania, które ujmują swą prostotą. Ot tak, po prostu. Naklejki, napisy i plakaty na ścianie – dacie się zmotywować?

Dekoracja ścian z przesłaniem: must have na ścianie

Dekoracja ścian, która kryje w sobie niesamowity potencjał? Czemu nie! W aranżacji wnętrza postawmy na ścianę z przesłaniem. Wybierzmy dekorację, której zadaniem będzie nie tylko zdobienie przestrzeni mieszkalnej, ale także oddziaływanie na nas samych. Ściana może bawić, uczyć, motywować i inspirować. Zacznijmy więc od akcentu klasyki, czyli białej ściany. Ta, według zasad feng shui, świadczy o braku zainteresowań. Celem nadania wnętrzu wyrazistości i charakteru, biel ściany można delikatnie ozdobić. W jaki sposób? Wyeksponujmy jej naturalny urok za pomocą plakatu, naklejki czy motywacyjnego napisu. Dlaczego motywacyjnego? Ponieważ zadaniem dekoracji ścian jest już nie tylko ożywienie i wzbogacenie wnętrza. Nie trudno zauważyć, że oryginalne hasła na białym tle to absolutne must have ostatnich kilku sezonów. I nie mowa tutaj tylko i wyłącznie o ścianach! Prosta, nowoczesna forma plakatu idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu i wpisze się w dowolną aranżację. Minimalistyczna dekoracja ścian w minimalistycznym wnętrzu nie jest w naszym stylu? Chcemy czegoś wyrazistego, z pazurem? Nic trudnego! Świeżości projektowi wnętrza nadadzą plakaty w formie kolorowych grafik, często nawiązujących do popkultury, które są idealnym pomysłem na przełamanie chłodnej aury panującej w minimalistycznych aranżacjach.

Dekoracja ścian: wypisz, wymaluj

Efektowne plakaty to jednak nie wszystko! W zanadrzu mamy także oryginalne naklejki czy napisy na ścianę. Jak się okazuje, takowy napis pełni nie tylko rolę dekoracyjną w wystroju wnętrzu. Ma on motywować, inspirować, napełniać pozytywną energią. Dlatego też często w roli takiego napisu występują nasze przewodnie motta i hasła życiowe, które mają budzić w nas każdego dnia pozytywną energię. Jakie są inne zalety takiej dekoracji ściany? Przede wszystkim łatwość jej wykonania. Napis na ścianie możemy wykonać sami! Łatwo, szybko i przyjemnie. Wystarczy przygotować sobie odpowiedni szablon z wybranym napisem, a następnie odmalować go na ścianie. Możemy także kupić gotowy szablon do samodzielnego odmalowania, bądź gotowe hasło w formie naklejki. Jeśli obawiacie się tego, że napis zdobiący Waszą ścianę szybko Wam się znudzi – postawcie na malowanie ściany farba tablicową. Takie rozwiązanie wyzwoli w Was pełną kreatywność, a przede wszystkim umożliwi inspirowania się każdego dnia innym hasłem, które wypiszemy sobie samodzielnie.