Czas na dodatki i dekoracje: jak wpływają na styl i wystrój nowego mieszkania?

2015-07-10 12:14
obraz dekoracja ścian
Autor: materiały prasowe Obrazy z kolekcji Shabby z oferty Agata Meble będą ładną dekoracją ściany we wnętrzu w stylu romantycznym. Drukowane na płótnie malarskim naciągniętym bezpośrednio na drewnianą ramę, są gotowe do powieszenia na ścianie bez konieczności oprawiania. Dostępne w salonach Agata Meble i w sklepie on-line www.agatahome.pl.

Czy wystrój wnętrz musi kosztować fortunę? Absolutnie nie! Umiejętnie dobrana kolorystyka, tonacja i charakter dodatków dekoracyjnych do wnętrz potrwafi odmienić najprostszą aranżację w absolutnie niezwykłą przestrzeń! Jak wielka jest rola właściwie dobranych dodatków dekoracyjnych w aranżacji wnętrz? Przyjrzyj się naszym argumentom.

Jak nie wydać fortuny na wystrój wnętrza i sprawić, by wyglądało na ekskluzywne i z klasą? Na które z licznych dodatków do wnętrz postawić, by wybrać te idealne do stylu i charakteru naszej aranżacji? Poznaj kilka zasad doboru dodatków do wnętrz, dzięki znajomości których z powodzeniem i nie drogo urządzisz swoje wnętrze w wymarzonym klimacie!

Dodatki do wnętrz: po 1

Po pierwsze KOLOR. Siła koloru jest nie do przecenienia w aranżacji każdego wnętrza. Nawet jeśli nie jesteś szczęśliwym posiadaczem urokliwego kominka czy czarownej konsolki, za pomocą kolorów na ścianie wyczarować możesz iluzoryczne meble i dekoracje w każdym praktycznie kształcie i stylu. A dzięki różnym strukturom wykończenia ścian, naklejkom czy tapetom wydzielenie odrębnej strefy staje się bajecznie proste.

Dodatki do wnętrz: po 2

Inwestycja w ponadczasową sofę lub fotel to zawsze dobra inwestycja. Zwróci się już w chwili wstawienia mebla w naszą przestrzeń, o ile spełni poniższe kryteria: neutralny i ponadczasowy kolor, prosty kształt i gabaryt mebla dopasowany do wielkości pomieszczenia w którym stoi.

Dodatki do wnętrz: po 3

Rola lustra we wnętrzu jest nie do przecenienia. W roli blatu stolika kawowego w naturalny sposób odciąża gabaryt mebla, czyniąc go lżejszym i nieco „niewidocznym” w małym wnętrzu. Mniejsze lustra powieszone w swobodnym układzie pomiędzy galerią zdjęć i grafik na ścianie, wprowadzą ruch i ożywienie w domowej galerii. Dodadzą też element artystyczny „żywej galerii” wzbogaconej o „portrety” aktualnie ją oglądających.

Sprawdź też:

Kiedy i jak zaplanować oświetlenie w nowym mieszkaniu?

 

Dodatki do wnętrz: po 4

Występujący samodzielnie niepozorny kosz, doniczka z rośliną czy miły pled we wspólnej kompozycji na brzegu narożnika czy pufie dodadzą wnętrzu przytulności i niewymuszonej stylistyki.

Dodatki do wnętrz: po 5

Miękkości pożądane! Nic tak nie ociepla bezstylowego wnętrza jak miękkie poduszki w przyjemnych i zróżnicowanych odcieniach poszewek. Warto wybierać takie, które różnią się wzorem z jednej i drugiej strony (to jak kupno dwóch w cenie jednej).

Dodatki do wnętrz: po 6

Dekoracje przeniesione wprost z ogrodu nic nie kosztują a czynią niesamowite efekty! Pojedyncze kwiaty w kolorowych, szklanych flakonach i kieliszkach, gładkie otoczaki w zbiorowych kompozycjach czy zestawy hiacyntów i tulipanów w szklanych formach sprawią, że piękno ogrodu zakradnie się na chwilę do wnętrz salonu czy sypialni.

Dodatki do wnętrz: po 7

Otulająca wnętrze moc zasłon jest nie do przecenienia wtedy, gdy sięga od samego sufitu po podłogę. Gdy zasłona z mięsistego materiału w ciepłym odcieniu kaskadami układa się na drewnianej podłodze wiemy, że nie ma lepiej jak w domu.

Dodatki do wnętrz: po 8

Rozglądaj się po pchlich targach. To prawdziwa kopalnia skarbów do wnętrz. Unikalna ramka, zwierciadełko w stylu vintage czy posrebrzana bomboniera potrafią nawet w pojedynkę „zrobić wnętrze” i podporządkować sobie charakter dalszej stylizacji.

Dodatki do wnętrz: po 9

Zmieniaj przeznaczenie posiadanych przedmiotów. Kryształowy kieliszek zmień sezonowo na delikatny wazon dla bratków, a stylizowany na retro, emaliowany durszlak wykorzystaj jak paterę na świeże owoce. W białym wazonie przechowuj drewniane akcesoria kuchenne, a koronkowe firany rozkładaj nierówno jak obrus na stole. Bądź kreatywny we własnym wnętrzu!