Zabawa w design. Klasyczne gry planszowe w nowoczesnym wydaniu

2019-04-25 10:08

Są takie gry, na które zawsze jest moda. Chociaż co i rusz wydawane są nowe, rozbudowane tytuły planszówek wszystkich możliwych gatunków, kto z nas nie zgodzi się chętnie, choćby z sentymentu, na partyjkę szachów czy turniej bierek? Słynące z oszczędnej i eleganckiej mechaniki gry nie koniecznie kojarzą się z równie minimalistycznym, estetycznym wzornictwem. Prezentujemy produkty marki Printworks, które zmieniają ten stan rzeczy.

Co stanowi niemal nieodzowny element stolików kawowych? Bogato ilustrowane książki w dużych formatach, albumy fotografii lub malarstwa. Jest to rzecz tak powszechna, że w świecie anglojęzycznym już od ponad wieku funkcjonuje określenie coffee table book.

Jeśli stolik kawowy służy nam również do gier planszowych, to nie przyszłoby nam zazwyczaj do głowy, żeby pudełka z grami leżały tam na stałe. Raczej odruchowo pakujemy je po skończonej grze, a pudełka wpychamy na dolną półkę albo pod łóżko.

Gry szwedzkiej marki Printworks wychodzą temu naprzeciw. Stworzyli oni serię gier zaprojektowaną z myślą o zabawie i ozdobie. Klasyczne gry w tej wersji będą cieszyć oko zarówno podczas gry, jak i schowane w minimalistycznych, oszczędnych pudełkach.

Szachy marki Printworks
Autor: Printworks - mat. pras.

Szachy, tryktrak i chińczyk. Klasyka w nowej odsłonie

Są gry, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Pochodzące ze Wschodu szachy doczekały się edycji przygotowanej w duchu oszczędnego, skandynawskiego designu. Drewniane bierki i plansza, a także zielony kolor elegancko nawiązują do tradycyjnych edycji gry.

W ofercie Printworks znajdziemy też zestaw do tryktraka zwanego backgammonem. Jego podstawową zaletą jest ładny wybór kolorów i wygodne pudełko. W jasnobłękitnym pudełku znajdziemy zestaw do chińczyka. Podobnie jak tradycyjne wydania – wersja szwedzkiej marki wyróżnia się żywymi kolorami. Udało się to połączyć z oszczędnym wzornictwem.

Opakowania gier marki Printworks
Autor: Printworks - mat. pras.

Gry dla każdego – kości, domino i bierki

Również i klasyczne kości, zwane Yahtzee, prezentują się doskonale w każdym momencie. Zaletą zestawu jest trwałość elementów i piękne kolory. Szczególną uwagę warto zwrócić na wykonane z drewna kości domina – i tu skandynawski design sprawdził się doskonale.

Któż by pomyślał, że nawet tak bałaganiarska z natury gra, jak bierki, może zostać wydana w miłej dla oka formie. Kluczowy był tu wybór kolorów i materiał, którego użyto do produkcji bierek – drewno.

Chińczyk marki Printworks
Autor: Printworks - mat. pras.

Dobrze zaprojektowane karty

W ofercie Printworks znajdziemy także przyjemnie wyglądający zestaw dwóch talii kart. Zadbano o dobrze dopasowane koszulki, miłe detale i piękne pudełko.

Znużeni klasyką możemy sięgnąć po coś nieco nowocześniejszego jak Memory Celebrity Couples. Pamięciowa gra w szukanie par została podana w nowej, ciekawej wersji. Tym razem musimy szukać znanych par celebrytów (przyda się tu wiedza plotkarska). Dla miłośników ciekawostek filmowych – Movie Geek. Karty z pytaniami o filmy i aktorów zostały opatrzone karykaturami filmowych gwiazd.

Wszystkie powyższe gry i jeszcze więcej znajdziemy w sklepie Fabryka Form.