Śliczny pokój dla dziewczynki: pastelowa aranżacja pokoju dziecięcego

2015-02-27 10:34 Milena Tuzimek

Bajkowa sceneria z dużą ilością dodatków to propozycja aranżacji pokoju dla dziewczynki! Pastele w pokoju dziecięcym to jeden z najważniejszych trendów. Tworzą one romantyczną, spokojną przestrzeń idealną do odpoczynku, zabawy i nauki.

Aranżacja pokoju dla dziecka to spore wyzwanie. Powinna łączyć w sobie kilka ważnych elementów, a jednym z nich jest funkcjonalność. W pokoju dziecięcym najlepiej jeśli zastosujemy podział na trzy najważniejsze strefy wokół, których zorganizowana jest zabawa, odpoczynek i oczywiście nauka. W końcu każda z części: sypialniana, dzienna i kącik do nauki organizują czas naszego dziecka i to my powinniśmy zadbać o to, aby były odpowiednio urządzone. O świetniej organizacji pokoju na poddaszu możemy mówić przy okazji pastelowej aranżacji pokoju dla dziewczynki.

Pokój dla dziewczynki: biel i pastele w roli głównej!

Duży pokój na poddaszu zamienił się w bajkową scenerię pastelowego pokoju dla dziewczynki. Na suficie pojawiły się białe deski, które zwracają uwagę już od wejścia. Ich wybór stał się impulsem do urządzenia pokoju dla dziewczynki w stylu skandynawskim. Nieduże okno, które umiejscowione jest na jednej ze ścian, miała rekompensować jasna kolorystyka konsekwentnie zastosowana we wnętrzu. Kolejne inspiracje i rozwiązania z czasem przychodziły same. Przy jednej ze ścian stanęła masywna, rzeźbiona szafa w stylu francuskim, która została wstawiona do pokoju dziecięcego na próbę i jak się okazało świetnie wkomponowała się w prostą aranżację wnętrza, nadając jej niepowtarzalnego charakteru. Bez wątpienia jest to oryginalny mebel w pokoju dziecięcym, który doskonale pasuje do większości mebli, pochodzących z IKEA. Meble z IKEA w prezentowanym pokoju dla dziewczynki na poddaszu użyto w oryginalny, pomysłowy sposób np. biurko powstało z ławy, która jak się okazało ma idealną wysokość dla dziecka. Ciekawym pomysłem było stworzenie nietypowego miejsca do zabawy w pokoju dziewczynki, który możemy nazwać kanapą. Aby łóżko służyło tylko do spania, a nie do zabawy, dla dziecka została zaaranżowana leżanka przeznaczona np. do czytania. Na dużych miękkich poduchach pojawił się szary kocyk z pomponami i dekoracyjne poduszki. Tak prosty i łatwy w realizacji pomysł w pokoju dziecka z pewnością przypadnie do gustu każdemu maluchowi.

Pokój dla dziewczynki: ważna rola dodatków

W pastelowym pokoju dla dziewczynki nie mogło zabraknąć dodatków. Postawiono na pastelowe kolory w aranżacji wnętrza. Pojawiają się one w ogromnej ilości, ale dzięki temu, że są starannie dobrane nie sprawiają wrażenia nieładu. Urocze pastelowe dodatki to w dużej mierze efekt cierpliwego szukania w sklepach internetowych. Zarówno tych z produktami słynnych zagranicznych marek, jak i polskich manufaktur, czy pracowni początkujących projektantów. Tiulowe pompony pochodzą z pracowni Love&Love, kolekcja lalek na stylowej szafie została zakupiona w Muc-Muc, kosze w pasy zostały wyszukane w Netto, a małe koszyki pochodzą z Empiku. W pokoju dziewczynki obowiązkowo musiał pojawić się również domek dla lalek. Drewniany domek został kupiony w sklepie misspuppet.pl i został ręcznie wykonany przez twórców z pracowni Northhome. Wnętrze domku zostało urządzone duńskimi meblami Maileg i aktualnie służy jako mieszkanie dla królika i myszy, a kiedy dziecko będzie starsze domek z powodzeniem może służyć jako oryginalna półka na książki. W galerii znajdziecie wszystkie zdjęcia pastelowego pokoju dla dziewczynki!

Zobacz też: Kolor w pokoju dla dziecka: 10 ciekawych aranżacji pokoju dziecięcego