Prezent na komunię. Oryginalne prezenty do pokoju dziecka. PORADNIK

2017-05-15 10:52

Co kupić dziecku w prezencie na pierwszą komunię? Zwłaszcza jeśli chcesz być oryginalny i wyjść poza utarty kanon? To zależy od tego jak bliskimi jesteście osobami i jakim dysponujesz funduszem na prezent. Podpowiadamy co kupić dziecku jako pamiątkę komunii, która będzie je cieszyła w domu na co dzień, a nie wyląduje w szafie.

Prezent na komunię jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla najbliższych gości. Trudno dziś nadążyć za szybko zmieniającymi się trendami. Kiedyś cieszyliśmy się z zegarka na rękę, roweru czy rolek. Teraz wybór prezentu jest o wiele bardziej skomplikowany, zwłaszcza że wybór jest praktycznie nieograniczony. Prezenty z dostawą do domu możemy kupić właściwie na całym świecie. Najczęściej jednak jako prezenty pojawiają się urządzenia elektroniczne: laptopy, tablety, najnowsze smartfony i oczywiście dewocjonalia. My proponujemy coś, co może przydać się dziecku w domu, pomóc rozwijać pasje. Mamy też pomysły na prezenty, które umilą i ułatwią  wypoczynek w wolnym czasie po szkole, którego dzieci mają deficyt. Wybraliśmy prezenty, które naszym zdaniem, mogą ucieszyć najmłodszych, a przy okazji zaczną wprowadzać w świat dobrego designu i rzeczy dobrze zaprojektowanych.

Prezenty na komunię – design na biurku

Nauka jest jedynym jak na razie obowiązkiem naszych podopiecznych. Spędzają więc mnóstwo czasu przy biurku. Może dobrym prezentem okaże się ładna lampka? Wyposażona w łącze USB – umożliwiające ładowanie telefonu lub z podstawą zintegrowaną z pojemnikiem na długopisy i ołówki? Designerskie rzeczy codziennego użytku podarowane na wyjątkową okazję pozwolą oswajać się z tym co ładne i dobrze zaprojektowane. Może nawet wpłyną na rozwój pasji w przyszłości?

Zobacz też: Pokój ucznia. Jak oswietlić strefę do nauki

Prezenty pomagające rozwijać pasje przez zabawę

Mapa świata – w formie przeskalowanej zdrapki na ścianę – dziecko sukcesywnie będzie, dosłownie i w przenośni, odkrywało nowe kontynenty i poznawało świat. Niech to zatem robi korzystając z wyjątkowej mapy, która będzie w sposób nieoczywisty zachęcała do dalszej nauki. Jednym słowem przez zabawę do wiedzy.

 

Designerski głośnik sowa
Autor: www.madeindesign.com

Prezenty komunijne dla przyjemności w czasie wolnym

Nasze dzieci spędzają większą część dnia w szkole i na dodatkowych zajęciach. Czasu wolnego często mają mniej niż my, dorośli. Zastanówmy się co im pomoże odpocząć po powrocie ze szkoły?  Czy mają ulubione miejsce w pokoju, w którym swobodnie usiądą odgrodzone od świata? Może ucieszą się z designerskiego, miękkiego fotela albo huśtawki, do pokoju? Przydadzą się też wtedy bezprzewodowe słuchawki lub kolorowa obudowa z wbudowanymi głośnikami do smartfona wyglądająca jak boombox?
Nasza rada: zanim kupisz taki duży prezent upewnij się, że w pokoju jest wystarczająco dużo miejsca.

Zobacz też: Pufy sako, czyli worki do siedzenia

Świetnym prezentem może też być zegar ścienny. Jaki wybrać? Podpowiedzi w naszej galerii.