Dobry pomysł na urządzenie POKOJU UCZNIA. GALERIA ZDJĘĆ - pokój dla chłopca

2013-08-01 17:22

Pokój dla ucznia powinien różnić się od pokoju chłopięcgo dla przedszkolaka. Jeśli Twoje dziecko właśnie wchodzi w wiek szkolny, zobacz, co powinno zmienić się w jego pokoju. Nasze wnetrzarskei inspiracje na pokoje dziecięce pomogą Ci ładnie i funkcjonalnie urządzić pokój dla ucznia.

Spis treści

  1. Pokój dla chłopca: biurko w pokoju dziecięcym
  2. Uczeń ceni sobie w pokoju...
  3. Kolorystyka w pokoju chłopca

Gdy mały chłopiec staje się uczniem, przydadzą się zmiany w wystroju pokoju dziecięcego. Poznaj pomysły na urządzenie pokoju dla ucznia w GALERIA ZDJĘĆ, a nasze aranżacje pomogą stworzyć odpowiedni pokój dziecięcy dla ucznia.

Pokój dla chłopca: biurko w pokoju dziecięcym

Kącik nauki wyznacza oczywiście biurko, które biurko ustawione w najlepiej oświetlonym miejscu, czyli przy oknie. Biurko dopasowane do potrzeb, to takie, którego blat posłuży nie tylko jako miejsce na komputer, ale także jako miejsce do odrabiania lekcji. Minimalna wielkość biurko to 60-70 cm głębokości i 100 cm szerokości.

Oświetlenie biurka jest równie istotne. Najlepsze to oświetlenie miejscowe ze światłem regulowanym, czyli lampki, które możemy ustawić w dowolnym kierunku.

Uczeń potrzebuje mieć pod ręką pojemniki na długopisy i ołówki. W strefie biurko przydatne są również szafki z szufladami, kieszenie na przybory, pudełka na drobiazgi, tablica magnetyczna. Nad biurkiem dobrze jest zamocować kilka półek, na których zmieszczą się pudełka, skoroszyty i teczki na zeszyty, książki, notesy. Wszystkie elementy powinny tworzyć zgraną całość.

Uczeń ceni sobie w pokoju...

Pokój ucznia powinien być dobrze zorganizowany, pamiętajmy, że powinien mieć elementy, które tworzą etap szkoły, ale także jeszcze coś z rozrywki i zabaw. Zadbaj o to, by w pokoju ucznia znalazły się designerskie krzesła lub pufy, komplet stolików, które wstawia się jeden pod drugi czy skrzynia na pościel, która wydzieli strefę snu.

Kolorystyka w pokoju chłopca

Pokoje chłopięce malujemy zazwyczaj w nieco ciemniejszych barwach, niż pokoje dla dziewczynek. Wszelkie szarości, zieleń czy różne odcienie niebieskiego świetnie określą charakter pokoju dla chłopca. Chłopcy nie przepadają za różowym i pastelowymi odcieniami, lepsze są optymistyczne, nie zbyt intensywnie barwy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE