Pomysł na pokój dla chłopca: aranżacja na fali w stylu marynistycznym!

2016-02-19 18:49 Agnieszka Zawadzka

Niebanalny pomysł na pokój dla chłopca? Marynarskie motywy w granatowych, niebieskich i białych odcieniach to jednocześnie aranżacja pokoju w bardzo chłopięcych kolorach i kreatywny sposób aranżacji, który można rozbudowywać i wzbogacać latami. Zupełnie przy okazji także pokój chłopca w stylu marynistycznym rozbudzać będzie ciekawość świata w maluchu, inspirując do pełnych przygód morskich podróży...

Klasyczny błękit w aranżacji pokoju dla chłopca trąci już swoistym banałem. Co innego charyzmatyczne ujęcie chłopięcych kolorów w aranżacji pokoju dla chłopca – odcienie chmurnego granatu, pogodnego niebieskiego i świeżej bieli, ożywione gdzieniegdzie czerwonymi akcentami, to jedne z ciekawszych zestawów kolorystycznych dla dziecięcej przestrzeni. Do tego kojarzący się z siłami natury, przygodą i podróżami motyw marynistyczny, przewijający się subtelnie na tapecie, tekstyliach i w zabawkach, sprzyja rozwijaniu dziecięcej wyobraźni i niesie ze sobą ogromny ładunek edukacyjny!

Styl marynarski w aranżacji pokoju dla chłopca: AHOJ przygodo!

Klasyczne, chłopięce kolory i silny motyw tematyczny to elementy - klucze do udanej i oryginalnej aranżacji pokoju chłopca, która ma szansę ciekawie ewoluować na przestrzeni kolejnych lat. Aby wnętrze pokoju dla chłopca wyglądało jak słoneczna podróż po ciepłym oceanie, w projekcie pokoju w stylu marynistycznym zadbano o stonowane i jasne tło. Dzięki delikatnej tapecie w miniaturowe kotwice, liczne dodatki i dekoracje (w bardzo konsekwentnej kolorystyce!) mają szansę ciekawie rozedrgać dziecięcą przestrzeń. Białe, bawełniane firany pozwalają się nieco ukryć przed spojrzeniami z ulicy, wpuszczając do wnętrza jednak wciąż dużo dziennego światła. Biało-granatowy abażur górnego oświetlenia świetnie koresponduje z mniejszym, pasiastym, dobranym do lampki w rogu pokoju (wieczorem prezentując się niczym przyjazna latarnia morska). Dekoracje i półki w pokoju małego marynarza powstały z inspiracji podłogą w jodełkę i drewnianymi skrzyniami (niczym pokład statku). Świeżo wycyklinowany parkiet lśni w dziennym świetle, jak zwilżony morskimi falami. Drewniane skrzynki stały się natomiast świetnym regałem na ubranka, skonstruowanym w modnej formie drabino-półki. Urocza dekoracja w formie łódki, wykonana z desek i błękitnego materiału, podkreśla marynistycznego ducha ścianie z tapetą. Proste, drewniane łóżeczko i biała szafa, otwarte półki i zgrabna komoda subtelnie i prawie niezauważalnie wypełniły wnętrze pokoju dla chłopca, pozostawiając dużo przestrzeni na pierwsze eksperymenty z raczkowaniem i chodzeniem. Pościel w paseczki, łódki i kotwice inspiruje do pięknych snów o morskich podróżach. Kilka dekoracji ściennych oraz szmaciane zabawki (wieloryby, kotwice, koniki morskie) w kolorze granatu, bieli i czerwieni dopełniają ducha marynarskiej aranżacji.