Półki na książki w pokoju ucznia. Warto sprawić by były ładne i pobudzały kreatywność

2014-08-26 15:53

W pokoju ucznia potrzebne są półki na książki. A co zrobić jeśli uczeń nie chce mieć w swoim pokoju książek? Pomóc może ciekawa forma półek, podkreślająca zainteresowania nastolatka. Zobaczcie inspirujące zdjęcia w galerii jak zorganizować miejsce na książki w pokoju ucznia.

Spis treści

  1. Półki na książki w nietypowej formie
  2. ZOBACZ: Pomysł na małą bibliotekę w pokoju ZDJĘCIA >>>
  3. Półki na książki z nietypowych materiałów
  4. Wielkość półek na książki w pokoju ucznia

W pokoju ucznia oprócz łóżka, szafy i biurka powinny też znaleźć się miejsce na książki i potrzebne drobiazgi. Najlepiej jeśli będzie to w formie półek na książki umieszczonych na ścianie. Ale co zrobić gdy pokój ucznia nie jest zbyt duży i zwyczajnie brakuje w nim miejsca na książki? Albo nastolatek nie chce mieć książek w pokoju? Pomocne mogą być wtedy półki w nietypowym kształcie i z nietypowych materiałów, podkreślających zainteresowania ucznia.

Półki na książki w nietypowej formie

Półki na książki mogą tworzyć nietypowe formy. Mogą być na przykład w kształcie napisu „read”, imienia naszego dziecka lub w kształcie nazwy kraju, z którego pochodzi ulubiony bohater. Może to być też krótki tytuł ulubionego serialu… Naprawdę możliwości jest mnóstwo, ograniczeniem jest tylko nasza i naszego dziecka wyobraźnia. Do ułożenia takiego napisu możemy posłużyć się małymi, pojedynczymi półkami kubikami, z których uda się stworzyć czytelny kształt lub napis lub przy większych środkach, które możemy na to przeznaczyć zamówić takie półki u kreatywnego i nie bojącego się wyzwań stolarza. Układając książki na półkach możemy tworzyć ładne kompozycje kolorystyczne - tak modny ostatnio trend. Oczywiście sprawdzą się także różnego typu biblioteki i regały na książki.

ZOBACZ: Pomysł na małą bibliotekę w pokoju ZDJĘCIA >>>

Półki na książki z nietypowych materiałów

Półki na książki w pokoju ucznia mogą, a nawet powinny być wykonane z nietypowych materiałów. Wtedy swoimi nietypowymi kształtami i materiałami będą pobudzały kreatywność naszych pociech. I tak oprócz drewna, lakierowanego mdf-u, możemy korzystać z pleksi, kolorowych tworzyw sztucznych, metalu. Bardzo modne stało się ostatnio przetwarzanie i dawanie nowego życia starym skrzynkom po owocach i robienie z nich ciekawych półek na książki. Uczy to przy okazji nasze dziecko dbałości o środowisko naturalne. Możemy też przerabiać na biblioteczki stare szafy ubraniowe, kredensy lub … deskorolki.

Wielkość półek na książki w pokoju ucznia

Dobrze, gdy planując półki na książki w pokoju ucznia weźmiemy pod uwagę rozrastającą się w czasie bibliotekę. Mimo coraz bardziej popularnych elektronicznych czytników książek warto zapewnić dziecku miejsce na ulubione powieści, podręczniki czy komiksy w jego pokoju. Takie miejsce w pokoju gwarantuje dziecku i młodzieży zawsze łatwy do nich dostęp.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE