Pokoje dziecięce. Kolorowy pokój dla chłopca

2012-10-09 14:24 Karolina Klepacka

Pokój dla chłopca ma być kolorowy, pełen schowków na zabawki oraz odzwierciedlać zainteresowania dziecka. Pokoje dziecięce warto urządzać razem z dziećmi, żeby dobrze się w nich czuły. Zobaczcie projekt pokoju, w którym meble są inspirowane klockami Lego, a na ścianie wisi dekoracja ścienna przypominająca symbol superbohatera z kreskówki.

Pokoje dziecięce powinny odzwierciedlać osobowość i zainteresowania dziecka, ale także je mobilizować i edukować. Takie właśnie założenia realizuje projekt pokoju dla Bartka, stworzony przez architekta Łukasza Podleśnego, który prywatnie jest wujkiem chłopca. Pokój dla chłopca jest pełen kolorów i wyrazistych elementów inspirowanych klockami Lego.

Pokój dziecka: kolorowy pokój dla chłopca

Pokój dla chłopca jest wesoły. „Wystrzałowe B” to dekoracja ścienna, która ma wyrażać energiczną naturę chłopca i dawać mu poczucie siły i pewności siebie. Życie ośmiolatka składa się głównie z zabawy oraz wypoczynku, dlatego ważnym elementem w pokoju dziecięcym są pojemne półki oraz wygodne łóżko. Fioletowe, błękitne i zielone szafki inspirowane są uwielbianymi przez chłopca  klockami Lego. Jest ich dużo, żeby łatwiej było zachować w pokoju dziecka porządek. Granatowe łóżko zostało wyposażone w praktyczny schowek, dzięki któremu ulubione zabawki zawsze są pod ręką. Pokój dla chłopca dopełniają rolety oraz pufy dla gości. Naklejka tablicowa w kształcie słonia pozwala utrwalić ważne informacje albo po prostu dać upust rysunkowemu zapałowi. W pokoju dziecięcym jest dużo wyrazistych elementów, które wymagają neutralnego tła, dlatego ściany zostały pomalowane na biało.

Pokój dziecka: pokoje dziecięce bez nudy

Radzimy, jak urządzać pokój dziecka i podpowiadamy, jakie elementy zachęcają do dobrej zabawy w pokoju.
1. Pokój dziecięcy powinien mieć kącik kreatywny. Miejsce do rysowania można połączyć ze strefą nauki. Powinno być ono wyposażone w łatwo dostępne schowki na materiały plastyczne, tak by dziecko mogło się zabrać do realizacji pomysłu bez tracenia czasu i zapału na poszukiwania.
2. Pokój dziecięcy musi mieć wolną przestrzeń na podłodze. Nie zastawiajmy podłogi w pokoju dziecka meblami. Dla maluchów ważna jest wolna przestrzeń, gdzie może sobie zorganizować dowolną zabawę.
3. Pokój dziecięcy i porządek. Porozrzucane zabawki wcale nie zachęcają do ich używania. Większość z nich powinna być schowana w szafkach i pudełkach, ale łatwo dostępna. Ulubione zabawki w pokoju dziecka powinny znajdować się w widocznym miejscu.
4. Pokój dziecka bez telewizora. Telewizor zapełnia czas, ale oducza samodzielnego organizowania rozrywek. Lepiej z niego zrezygnować w pokoju dziecka.