Pokoje dziecięce: dobrze urządzony POKÓJ DLA UCZNIA ZDJĘCIA

2013-08-27 17:20

Początek września to dla większości rodziców stres związany z wydatkami na podręczniki, przybory szkolne, nowe meble do pokoi dziecięcych. Zobacz, jak urządzić pokój dla ucznia, by ten stres zminimalizować. DOBRE POMYSŁY, INSPIRACJE, ZDJĘCIA

Pokoje dziecięce muszą spełnić sporo wymagań. Pokój dla ucznia powinien zapewnić mu zdrowy sen, przyjazne i wygodne miejsce do nauki, ale także spotkań z koleżankami i kolegami z klasy. W pokoju ucznia nie można też pominąć „placu” do zabaw i ćwiczeń, bo ruch jest dla niego tak samo ważny, jak dla dorosłych to, czy dziecko odrabia lekcje. W pokojach dziecięcych w nauce pomoże malcowi przestrzeń sprzyjająca kreatywności – miejsce na jego własną galerię rysunków lub plakatów, zdjęcia ulubionych zwierząt albo malunków postaci z książek. Urządzenie przyjaznego pokoju ucznia jest możliwe, gdy jest on dobrze rozplanowany.

Organizacja przede wszystkim – pokoje dziecięce: pokój ucznia

Pokoje dziecięce: pokój dla ucznia. Zanim zaczniesz urządzać pokój ucznia, przemyśl, jak podzielić go na trzy podstawowe strefy: do snu, nauki, zabawy. Metraż pokoju dziecięcego nie ma tu większego znaczenia. Zacznij od usytuowania biurka – to przecież pokój dla ucznia. Jeśli tylko to możliwe, umieść je jak najbliżej okna, by dziecko ucząc się, mogło korzystać ze światła dziennego. Biurko się nie mieści w pokoju ucznia? Zamontuj we wnęce okiennej blat. To zresztą tańsze rozwiązanie niż zakup nowego mebla do pokoju dziecięcego. Łóżko w pokoju ucznia może stać w części mniej doświetlonej. Gdy „nie ma rady” i z powodu minimetrażu trzeba postawić je obok biurka, zasłoń je na dzień kolorową zasłoną, np. z kieszeniami na drobiazgi i książki. Sprawdzi się także ażurowy parawan (zobacz nasze zdjęcia). Wówczas nic nie będzie malca rozpraszało w czasie nauki. W pokojach dziecięcych, w wolnej przestrzeni pokoju dla ucznia – przeznaczonej na plac zabaw - możesz powiesić na ścianie drabinkę do ćwiczeń czy zamocować na haku w suficie bujane siedzisko. Nie zapomnij o galerii na jednej ze ścian. Będzie ważną dla dziecka dekoracją.