POKOJE DZIECIĘCE: 4 pomysły na kreatywną przestrzeń w pokoju dziecka ZDJĘCIA

2013-07-04 13:08 Maria Gajda|Opracowanie: Redakcja

Pokój naszego dziecka powinien rozwijać jego wyobraźnię, wspomagać kreatywność i umożliwiać ciekawą samodzielną zabawę. Pokoje dziecięce, poza standardowymi meblami, warto wyposażyć w elementy rozwijające kreatywność – zobacz ciekawe pomysły!

Pokój dziecka powinien być przestrzenią, w której maluch będzie chętnie spędzał czas. Ale spędzanie czasu mogą umilić mu kreatywne rozwiązania i dodatki, które dobrze wpłyną na rózwój dziecka.

Pokoje dziecięce: farba magnetyczna i tablicowa

Jeśli jedną ze ścian w pokoju dziecka pokryjesz farbą magnetyczną, zmieni się ona w magiczną powierzchnię, do której będzie można przyczepić pierwsze rysunki lub prace plastyczne. Taka tablica magnetyczna może być też pomocą w nauce czytania i składania wyrazów – litery i cyfry przeniesione z zeszytu w rzeczywistość zachęcają do różnych zabaw lingwistycznych.

Pokoje dziecięce: prywatny azyl

Chyba każdy z nas pod wpływem bajek czytanych przez rodziców marzył kiedyś, by niczym rycerz czy księżniczka zamieszkać w zamku. Albo chociaż stworzyć mały prywatny azyl, do którego nikt poza nami nie miałby wstępu. Spełnieniem tych marzeń są wielofunkcyjne meble, które kryją wiele niespodzianek. To jednocześnie przestrzeń zabawy i wypoczynku, ponadto oszczędzają one miejsce w pokoju. Duże wygodne łóżko ze zjeżdżalnią zadowoli najbardziej wybrednego malucha. Pod łóżkiem możemy ukryć domek zabaw – tu wprost nie sposób się nudzić.

Pokoje dziecięce: tapeta do rysowania

Czarno-biała tapeta do rysowania pozwala twórczo wykorzystać talent malarski naszej pociechy. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą się obejść bez kredek. Zapewnia beztroską wielogodzinną zabawę bez ryzyka domowej katastrofy, a zarazem daje możliwość współtworzenia własnej przestrzeni i nadawania jej samodzielnie wybranych kolorów. Jeżeli zdecydujemy się na taką tapetę, ułóżmy na podłodze miękką wykładzinę, by podczas rysowania dziecko mogło zająć wygodną pozycję.

Pokoje dziecięce: miasto na podłodze

Trójwymiarowe dywany i fantazyjne wykładziny w żywych kolorach zmienią zwykły dziecięcy pokój w tętniące życiem miasto lub wioskę. Elementy składające się na wzór – uliczki, ronda, stawy, drzewa, domki, parkingi, znaki drogowe czy mosty – są dobrym pretekstem do zabawy oraz nauki zasad ruchu drogowego, ale też wspomagają rozwój wyobraźni. Taki dywan to również doskonały sposób na oswojenie dziecka z najbliższą okolicą i nauczenie go rozpoznawania przestrzeni. Poza tym pomaga utrzymać porządek w królestwie malucha – w naturalny sposób ogranicza i zamyka dziecku przestrzeń do zabawy.