Pokój w kolorze słońca. Oto prywatny plac zabaw pełnej energii trzylatki

2023-01-20 14:38

Jednym z ulubionych zajęć Natalii jest chowanie się przed rodzicami. Pokoik daje jej mnóstwo okazji do psot. Dziewczyna „znika” pod górą poduch, w namiocie, pudle na zabawki… Nie bez powodu w jej królestwie pojawia się też motyw domku. „Pobawimy się w dom?” – pyta często młodszą siostrę.

Pokój dziecka
Autor: Marcin Grabowiecki Do zabawy i snu. W namiocie jest przytulnie i miękko, głównie dzięki poduchom. Natce zdarza się ucinać sobie w nim popołudniowe drzemki – śmieje się mama Joanna. Lampiony na szczycie łóżka pasują kolorystycznie do tkanin użytych w pokoju, tapety, zabawek.

Natalia. Żywiołowa 3,5-latka. Trudno jej usiedzieć w jednym miejscu. Kocha zwierzątka, zwłaszcza dwie przytulanki – króliki Bielinkę i Szaraka. Lubi bawić się lalkami oraz gotować na swojej kuchence (codziennie rano serwuje rodzinie gorącą kawę i jajecznicę). Choć twierdzi, że podo-bają jej się wszystkie kolory, oprócz czarnego, jak większość dziewczynek w jej wieku, przepada za różowym. Ulubione książki? „Gruffalo” i „Skarpetki”.

Dla tak ruchliwego dziecka, jak Natalia, bezpieczeństwo w pokoju to priorytet. Szukając nowego łóżka dla naszej córeczki, śmialiśmy się, że najlepiej byłoby położyć materac na podłodze, bo z łóżeczka na wyż-szych nogach Natka mogłaby w nocy spadać.

Idąc tym tropem, trafiliśmy na domki z funkcją spania – opowiada Joanna. – Natalka pomagała nam wybrać odpowiedni model, z osadzonym nisko materacem. Asystowała przy jego składaniu, a teraz na nim śpi, skacze, bawi się z siostrą, czyta z tatą na dobranoc…

Poza łóżkiem, drugim „domkiem” jest tipi, a trzecim szafa. Bez problemu zmieściły się we wnętrzu, które liczy około 17 m². – Nie korzystałam z pomocy architekta. Uważam, że nie ma większej przyjemności niż projektowanie pokoju dla dziecka.

Dużą frajdę sprawiło mi tworzenie palety kolorów, kompletowanie wyposażenia – mówi mama Natalii. Dziewczynka również polubiła to zajęcie. Akceptowała meble przed ich zakupem, pomagała w doborze dodatków. Kto wie, może rośnie nam przyszła projektantka wnętrz.

Według wzoru

W pokoju prym wiodą gwiazdki, kropki i zygazki. Łączą je trzy kolory: szary, żółty i miętowy. Poduszki chmurki to dzieło Joanny. – Tapicerowane panele z Made For Bed sprawdzają się jako zagłówki łóżka, ale przede wszystkim mają chronić Natalię przed uderzeniem się w głowę podczas zabawy – mówi.

Pokój dziecka
Autor: Marcin Grabowiecki
Pokój dziecka
Autor: Marcin Grabowiecki

Energetyczna baza

Żółta ściana stanowi dobre tło dla bieli, szarości, pasteli. Ociepla też optycznie pokój.

Pokój dziecka
Autor: Marcin Grabowiecki Półka wisząca Śpiący Królik – metal-love.pl, pompony – littleroom.pl; pudełko na zabawki 3 Sprouts – fabrykaform.pl

Regał jak układanka

Pudełka na zabawki zastępują szafki i szuflady. Natalka sama decyduje, co do nich włożyć oraz jak rozmieścić w regale.

Pokój dziecka
Autor: Marcin Grabowiecki Regał Kwadrat 5X – edinos.pl; lampka – caramella.pl

W swoim domku

Spełnieniem marzeń Natki była szafa-dom i regał jak wieża (seria Marsylia, Pinio). – By nie zagracać pokoju, kupiliśmy tylko szafę. Tylko i aż. Jest bardzo pojemna, ładna – mówią rodzice dziewczynki. Obok: kącik do gotowania, z kuchenką Preria (KidKraft).

Pokój dziecka
Autor: Marcin Grabowiecki
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE