POKÓJ NASTOLATKA: 6 dobrych rozwiązań do pokoju licealisty GALERIA ZDJĘĆ

2013-08-28 10:11

Kolorowo, odważnie czy ascetycznie? Wybraliśmy rozwiązania, dzięki którym szybko urządzisz pokój nastolatka. Pokój licealisty – INSPIRACJE i ZDJĘCIA.

W pokoju licealisty poza funkcjonalnością liczy się charakter wnętrza. Nastolatki lubią manifestować we własnym pokoju swoją niezależność i indywidualność. Bez obaw, wcale nie musi to oznaczać zupełnej anarchii w pokoju licealisty. W pokoju nastolatka wystarczy często mocny kolor jednej ze ścian, żeby uzyskać upragniony przez dziecko efekt. W pokoju nastolatka czerwień, róż, żółty oraz intensywny błękit doskonale spełnią zadanie. Na tle w tych kolorach ładnie prezentują się plakaty, naklejki, fotografie. Świetnie będzie wyglądała gitara czy trąbka. Pomaluj w takim barwach np. ścianę przy łóżku lub jedynie w kąciku do pracy. Reszta ścian może być po prostu neutralna. Modne szarości, czerń i biel da się również obłaskawić w pokoju nastolatka (zobacz nasze zdjęcia). Jest tylko jeden warunek – używaj tych barw z umiarem i tak, by dominował jasny odcień, ciemny grał rolę akcentu.

Kącik do nauki w pokoju licealisty. Aranżacja w pokoju nastolatka

Nastolatek sporo czasu spędza przy biurku i komputerze. W pokoju licealisty zadbaj o wygodne dla niego krzesło. Najlepiej na kółkach i z dopasowującym się do kształtu kręgosłupa dziecka oparciem. Biurko w pokoju nastolatka może być całkiem proste - np. drewniany lub szklany blat z dokręconymi metalowymi nogami (kupisz takie m.in. w IKEA). To ważne, że nie jest typowym meblem. Wysokość, na której jest blat często trudno dopasować do wzrostu dziecka, ale ten problem  łatwo rozwiążesz, dzięki krzesłu z regulowaną wysokością siedziska. W pokoju nastolatka zawsze jest pełno drobiazgów, przyborów szkolnych, akcesoriów związanych z hobby dziecka. Pomyśl o kolorowych pojemnikach, które można nie tylko ustawiać na półkach, ale też wieszać na szynach bądź haczykach na ścianie przy biurku w pokoju licealisty. W kąciku do nauki powinny być pod ręką. Wtedy dziecko nie będzie musiało przerywać pracy, wstając od biurka za każdym razem, gdy chce sięgnąć do potrzebnych rzeczy.

Pokój młodzieżowy
Autor: Marcin Czechowicz Pokój młodzieżowy lubi kontrastowe kolory: biel-czerń, szary, czerwony. Odpowiednio użyte potrafią stworzyć ciekawą aranżację pokoju licealisty.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE