Pokój dziecka: organizujemy miejsce do przechowywania dziecięcych skarbów!

2015-08-12 17:31

Przechowywanie w pokoju dziecka to zadanie przed którym stają wszyscy rodzice. Jak to zrobić by miejsce do przechowywania nie zdominowało pokoju dziecka, jednocześnie zapewniając wystarczającą ilość szaf, komód i koszy pomagających utrzymać porządek, a pokój dziecka był wesoły i przejrzysty?

Spis treści

  1. Zobacz więcej: urządzamy pokój dla dziecka
  2. Pokój dziecka: w czym najlepiej przechowywać  rzeczy dziecka?
  3. Pokój dziecka: planujemy miejsce do przechowywania w pokoju dziecka
  4. Zobacz także: stylowy pokój dziecka
  5. Pokój dziecka: wybieramy meble z tej samej kolekcji czy nie?

Pokój dziecka powinien być prosty i funkcjonalny. I oczywiście ładny. Właściwie wszyscy to wiemy. Tylko jak ogarnąć wszystkie najbardziej potrzebne (albo i niepotrzebne) dziecięce skarby? Wszyscy rodzice, którzy stają przed podjęciem decyzji o urządzeniu pokoju dziecka nagle zdają sobie sprawę jak trudne jest to zadanie. Żeby było ładnie, przejrzyście, żeby zabawki i książeczki były łatwo dostępne, ale żeby nie wszystko było na wierzchu. Bo kto to będzie sprzątał? Stąd tak istotna kwestia przechowywania skarbów w pokoju dziecka.

Zobacz więcej: urządzamy pokój dla dziecka

 

Pokój dziecka: w czym najlepiej przechowywać  rzeczy dziecka?

Do przechowywania w każdym pokoju dziecka najlepiej będą nadawały się szafy, komody, regały, kosze i różnego rodzaju pojemniki. Właściwie kwestią bezsporną jest to, że w pokoju dziecka powinna znaleźć się szafa – jako najbardziej uniwersalne miejsce do przechowywania. W zależności od wielkości i kształtu pokoju może to być szafa wolnostojąca lub zrobiona na zamówienie. Jeśli pokój dziecka jest wąski i długi oraz układ okien na to pozwala śmiało możemy zabudować jeden koniec, może nawet dwa, szafami zrobionymi na zamówienie. Takie szafy nie zabiorą dużo miejsca, poprawią proporcje pokoju dziecka, jednocześnie pojawi się mnóstwo miejsca do przechowywania ubrań, zabawek, gier, zapasowej pościeli itp. Jeśli okaże się, że szafa jest całkiem szeroka możemy jeden segment pozostawić otwarty. Wtedy na otwartych półkach będzie dużo miejsca na pojemniki i kosze na zabawki, klocki, misie itp. nawet dziecko będzie mogło codziennie samodzielnie wrzucać zabawki do koszy, tym samym ucząc się porządku. Innym sposobem na wygodne przechowywanie jest szafa wolnostojąca. Nie zapewni aż tyle miejsca na rzeczy ile szafa zrobiona na zamówienie  ale zawsze pomoże opanować rozgardiasz. Po ustawieniu szafy wolnostojącej zawsze upewnijmy się, że stoi stabilnie, może warto przymocować ją do ściany? Wygodnym sposobem na przechowywanie rzeczy w pokoju dziecka są pojemne komody. Mama ma wtedy łatwy dostęp do dziecięcej bielizny, ubranek i drobiazgów. Niższe szuflady, do których ma dostęp dziecko, możemy przeznaczyć na zabawki.  Pozostają nam jeszcze otwarte półki i regały. Możemy na nich układać książki, kolekcje skarbów, misie. W codziennym porządkowaniu rzeczy sprawdzą się wszelkie pojemniki i kosze, do których łatwo wieczorem zgarniać drobiazgi i klocki. Poza tym takie kosze ułatwią też sprzątanie – łatwiej wysunąć kilka koszy i wytrzeć kurz niż przekładać każda rzecz z osobna. Zadbajmy tylko o to by kosze i pojemniki były w miarę jednolite – w pokoju dziecka i tak mnóstwo się dzieje, kupujmy kosze i pojemniki w sposób przemyślany!

Pokój dziecka: planujemy miejsce do przechowywania w pokoju dziecka

Gdzie najlepiej zorganizować miejsce do przechowywania w pokoju dziecka? Najlepiej tam gdzie nie będą zabierały cennego miejsca do zabawy, ani do nauki. Starajmy się nie ustawiać wysokich szaf przy oknie, żeby nie zasłaniały światła. Szafy najbardziej sprawdzają się na krótszych ścianach pokoi, poprawiając  zresztą proporcje wnętrza. Otwarte, płytkie regały i półki możemy ustawiać śmiało wzdłuż dłuższych ścian, tworząc ciekawą zabudowę. Podobnie komody. Możemy je ustawiać pomiędzy regałami przełamując monotonię meblościanki. Starajmy się nie ustawiać komód i niskich regałów w sąsiedztwie okien.

Zobacz także: stylowy pokój dziecka

 

Pokój dziecka: wybieramy meble z tej samej kolekcji czy nie?

Meble do przechowywania w pokoju dziecka  mogą być z tej samej kolekcji ale nie muszą.  Chociaż tak na prawdę pokój dziecka jest jedynym pomieszczeniem w domu, w którym sprawdzą się meble z tej samej kolekcji. A to za sprawą ilości multikolorowych skarbów znajdujących się w każdym pokoju dziecka. Zostawmy miejsce na kolorowe dodatki dekoracyjne

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE