Pokój dziecka na poddaszu: inspiracje do pokoju dziecka na poddaszu z prawdziwych wnętrz

2016-02-19 18:33

Pokój dziecka na poddaszu stwarza niezwykłe możliwości aranżacji. Nieco magiczne miejsce, jakim jest poddasze, sprzyja realizacji dziecięcych marzeń z niezwykłymi rozwiązaniami. Bajkowy hamak czy wymarzona huśtawka? W pokoju dziecka na wysokim poddaszu wszystko jest możliwe. Jakie możliwości kryje w sobie pokój dziecka na poddaszu? Zainspiruj się wnętrzem z prawdziwego poddasza.

Spis treści

  1. Pokój dziecka na poddaszu: jak wykorzystać skosy?
  2. Pokój dziecka na poddaszu: spełniamy marzenia!

Pokój dziecka na poddaszu stwarza niezwykłe możliwości aranżacji. Nieco magiczne miejsce, jakim jest poddasze, sprzyja realizacji dziecięcych marzeń z niezwykłymi rozwiązaniami. Bajkowy hamak czy wymarzona huśtawka? W pokoju dziecka na wysokim poddaszu wszystko jest możliwe. Jakie jeszcze możliwości kryje w sobie pokój dziecka na poddaszu? Zainspiruj się wnętrzem z prawdziwego poddasza.

Pokój dziecka na poddaszu: jak wykorzystać skosy?

Skosy ścian na poddaszu tworzą nieregularną przestrzeń, pełną światłocieni wpadających z okien dachowych z różną intensyfikacją, związaną z porą dnia. Widoczne belki stropowe to z kolei znakomity pretekst do zawieszenia wewnątrz pokoju dziecka na poddaszu wesołej huśtawki bądź leniwego hamaka.

ZRÓB TO SAM: huśtawka do pokoju dziecka!

W zależności od wysokości ściany kolankowej, w pokoju dziecka na poddaszu, tuż przy skosach zorganizować możemy przytulny kącik zabaw (np. z miejscem na dziecięce tipi) lub ustawić wzdłuż spadku niewysokie skrzynie na zabawki czy podłużny regał z boksami na ulubione czytanki. Blat regału posłużyć zaś może za okazjonalny stolik do rysowania bądź ekspozycji przedszkolnych prac sezonowych.

Pokój dziecka na poddaszu: spełniamy marzenia!

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic i warto dać jej upust angażując dziecko w aranżację jego pokoju na poddaszu. Czy budowanie "domów" z krzeseł i kocy i spędzanie w nich połowy dnia może posłużyć za inspirację? Jak najbardziej. Wysokie stropy pokoi dzieci na poddaszu umożliwiają zaczepienie na konstrukcji belek różnorodnych baldachimów własnej konstrukcji, które dzieci wykorzystać mogą do zabawy bądź osłonić się wieczorem dla bardziej przytulnej, "domkowej" i bezpiecznej atmosfery przed snem. Dzieci w ogóle uwielbiają się chować. Wszystkie ciekawe zakamarki, kąty i "tajne przejścia" za szafą są jak kopalnia pomysłów do kolejnych zabaw. Warto pójśc tym śladem w aranżacji pokoju dziecka na poddaszu, wykorzystując ciekawie każdą nieregularnośc wnętrza, przekuwając ją w zaletę. Narożnik pokoju ze skosem może się okazać idealnym kącikiem do czytania bajek i snucia długich historii na dobranoc. Wstawmy więc tam miękki fotel, klimatyczną lampę i puchaty dywan, zadbajmy o ciepłe oświetlenie i zachęćmy tym dziecko do spędzania czasu z nami i książką. Okna dachowe, charakteryzujące się typowym dla poddasza pochyłem, wykorzystać możemy jako miejsce ekspozycji wiszącej kompozycji, wykonanej wespół z dzieckiem. Mogą być to wiszące amulety, "łapacze snów", połyskujące kryształki czy miłe dzwoneczki. Przy uchylonym oknie przyjemne podmuchy lekkiego wiatru będą wprawiać delikatnie w ruch wiszące dekoracje, a promienie słońca wprowadzą przyjemną grę pryzmatów poprzez kryształowe koraliki na wszystkich ścianach pokoju dziecka. Prawda, że magicznie?