Pokój dla dziewczynek z tapetą w groszki i kolorem miętowym

2014-09-11 19:46

Kompaktowo urzadzony pokój dla dziewczynek (dwóch sióstr) pokazuje, jak na ograniczonej przestrzeni połączyć wiele marzeń, oczekiwań i funkcji – praktycznie, wygodnie, a przy tym estetycznie. Ładna aranżacja pokoju dziecięcego z tapetą w groszki i kolorem miętowym.

Pewnego dnia rodzice zorientowali się, że ich córki są już za duże na zasłonki w misie i słoniki. Pokój dziecięcy wymagał zmiany aranżacji. Starsza siostra marzyła o ścianie w pokoju ozdobionej plakatami swoich nastoletnich idoli, młodsza nie chciała dłużej spać na górze piętrowego łóżka, bo przy wieczornym przytulaniu czuła się pokrzywdzona. W wąskim pokoju dla dziewczynek potrzebne były ponadto dwa biurka ustawione tak, żeby dziewczynki nie rozpraszały się nawzajem przy nauce. Siostry pragnęły mieć też w swoim pokoju „scenę” do artystycznych występów.

Pokój dla dziewczynek: zmiana wystroju

O metamorfozę pokoju dziecięcego dla rodzeństwa poproszono Zuzannę Muraszkiewicz. W jej pracowni Pan Maluśkiewicz stare piętrowe łóżko dziecięce zostało przerobione na dwa nowe. Ustawione obok siebie, zostały rozdzielone przegrodą, która zastępuje stoliki nocne i daje poczucie prywatności. Od tej pory łóżka w pokoju dziewczynek stały się nie tylko miejscem spania, ale też wypoczynku i zabaw w dzień. Pozostała zabudowa w pokoju dziecięcym została wykonana na wymiar, łączy światy dorastających sióstr. Kiedy pokój dla dziewczynek był już gotowy, właścicielki przywitały go okrzykami radości i nie chciały z niego wychodzić.

Jak urządzić ładny pokój dziecięcy

Żeby uzyskać stylistyczną spójność w aranżacji pokoju dziecięcego, należy zadbać o detale. W prezentowanym na zdjęciach pokój dla dziewczynek pokrowce na fotele, lampy, a nawet wykończenie rolet zostały dopasowane kolorystycznie do całego wystroju. Projektantka sama malowała gałki do mebli. Rozwieszone chaotycznie zdjęcia zostały ponownie wydrukowane w sepii i ujęte w przemalowaną na brązowo ramkę. Ścianę nad biurkiem jednej dziewczynki pomalowano farbą magnetyczną. Do aranżacji pokoju dziecięcego wybrano ciepłe i przytulne kolory oraz delikatne wzory. Przeciwległe ściany pokoju wyklejono tapetą dla dzieci, którą siostry wybrały z wielu przedstawionych propozycji. Jej miętowo-brązowa kolorystyka i groszki to motyw przewodni aranżacji pokoju dziewczynek. Szafa wnękowa zyskała nowe, dopasowane do zabudowy fronty w kolorze złamanej bieli. Na jednym z nich naklejono lustro. Po dodaniu miękkiego dywanika powstała w pokoju dziecięcym strefa koncertowa, na której dwie młode artystki prezentują swoje talenty przed rodziną. Całość wystroju pokój dla dziewczynek dopełnia ładne i nastrojowe oświetlenie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022