Kasia z rodziną przeprowadziła się z Danii do Polski. W pokoju jej córek króluje skandynawski design

2023-03-09 13:36

Pokój dla dziewczynek w stylu skandynawskim - jesteśmy z wizytą w mieszkaniu autorki bloga my-full-house.com. Urządzanie wnętrz, fotografia i styl skandynawski to największe pasje pani domu. Dzięki talentowi i pracowitości stały się jej sposobem na życie. Pokój dziecięcy dla swoich córek zaaranżowała oczywiście sama. Zobaczmy efekty tej pracy!

Pokój dziewczynki
Autor: Kasia Rutkowiak

Kasia, autorka bloga my-full-house.com, przez wiele lat mieszkała w Danii. Tam na świat przyszły jej dzieci. Dwa lata temu wróciła do Polski i postanowiła odtworzyć skandynawski klimat w warszawskim mieszkaniu, nie wyłączając pokoju Helenki i Klary.

Pomieszczenie od początku wpisywało się w północny styl, ostatnio zaszły w nim jednak pewne zmiany. Wszystko zaczęło się od piętrowego łóżka, które mama upatrzyła dla dziewczynek. Pojawienie się wymarzonego mebla było świetnym pretekstem, by zrobić remont w królestwie córek. Pokój liczy nieco ponad 10 m². Ze względu na układ ma ograniczone możliwości ustawienia mebli.

Dla Kasi to jednak nie stanowi problemu – potrafi wykreować nową przestrzeń, zmieniając jedynie kolory, dekoracje czy oświetlenie. I właśnie taki był pierwszy etap metamorfozy: kremowe ściany zostały przemalowane na biało. Następnie w pokoju pojawiło się nowe biurko z dwoma krzesłami i piętrowe łóżko z białego drewna.

Dziewczynki za nim przepadają. Jednak zapytane o ulubioną rzecz w pokoju, zgodnie wskazują wiszący w centrum ściennej galerii obrazek autorstwa ukochanego dziadka. Obok wisi plakat z widokiem Bornholmu, który przypomina dziewczynkom o ich drugim domu. Właśnie na tym zależało Kasi. Cieszy się, że na tak niewielkiej przestrzeni zmieściła tyle Danii.

Na swoim miejscu

Przed remontem i przemeblowaniem dziewczynki zrobiły remanent w zabawkach. Każda chciała mieć oddzielne miejsce na „osobiste” rzeczy, dlatego Kasia zamówiła drewniane skrzynki, pasujące do regału, oraz plastikowe pudełka w kształcie klocków.

Pokój dziewczynek
Autor: Kasia Rutkowiak

Do nauki i zabawy

Dziewczynkom zależało na zastąpieniu małego biureczka większym (tak by mogły przy nim razem siedzieć, rysować i się bawić). Teraz każda ma swoje miejsce i krzesełko – niezawodne, rosnące razem z dziećmi modele Tripp Trapp marki Stokke.

Biurko w pokoju dziecka
Autor: Kasia Rutkowiak

Design w wersji mini

Kasia ma słabość do stylowych dekoracji. Obok miniaturki krzesła Tripp Trapp stanęły drewniane laleczki Kokeshi, przedstawiające ikony popkultury – Annę Wintour i Marilyn Monroe (luciekaas.com).

Dekoracje w pokoju dziecka
Autor: Kasia Rutkowiak

Główny bohater - łóżko piętrowe

Od łóżka Oliver Furniture wszystko się zaczęło. Nie ma co się dziwić. To kwintesencja skandynawskiego dizajnu w wersji dziecięcej.

Łóżko piętrowe
Autor: Kasia Rutkowiak

Pastelowa Skandynawia

Kasia ma talent do tworzenia efektownych aranżacji. W pokoju dziewczynek ich wspólnym mianownikiem (oczywiście poza skandynawskim rodowodem) są pastelowe kolory.

Lampa biurkowa
Autor: Kasia Rutkowiak
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE