Pokój dla dziewczynek: wnętrze w stylu skandynawskim

2016-12-15 16:16

Pokój dla dziewczynek w stylu skandynawskim - jesteśmy z wizytą w mieszkaniu autorki bloga my-full-house.com. Urządzanie wnętrz, fotografia i styl skandynawski to największe pasje pani domu. Dzięki talentowi i pracowitości stały się jej sposobem na życie. Pokój dziecięcy dla swoich córek zaaranżowała oczywiście sama. Zobaczmy efekty tej pracy!

Autorka bloga my-full-house.com przez wiele lat mieszkała w Danii. Tam na świat przyszły jej dzieci. Dwa lata temu wróciła do Polski i postanowiła odtworzyć skandynawski klimat w warszawskim mieszkaniu, nie wyłączając pokoju dla dziewczynek. Pokój dziecięcy od początku wpisywał się w styl skandynawski, ostatnio zaszły w nim jednak pewne zmiany. Wszystko zaczęło się od piętrowego łóżka Oliver Furniture, które mama upatrzyła dla dziewczynek. Nie ma co się dziwić. To kwintesencja skandynawskiego dizajnu w wersji dziecięcej. Pojawienie się wymarzonego mebla było świetnym pretekstem, by zrobić remont w pokoju dzieci.

Pokój dla dziewczynek: projekt wnętrza

Pokój dla dziewczynek liczy nieco ponad 10 m2. Ze względu na układ ma ograniczone możliwości ustawienia mebli. Dla mamy to jednak nie stanowi problemu - potrafi wykreować nową przestrzeń w aranżacji dziecięcego pokoju, zmieniając jedynie kolory, dekoracje czy oświetlenie. I właśnie taki był pierwszy etap metamorfozy pokoju dla dziewczynek: kremowe ściany zostały przemalowane na biało.

Sprawdź też: pokoje dla dzieci galerie zdjęć >>>

Następnie w pokoju pojawiło się nowe biurko z dwoma krzesłami i piętrowe łóżko z białego drewna. Dziewczynki za nim przepadają. Przed remontem i przemeblowaniem dziewczynki zrobiły remanent w zabawkach. Każda chciała mieć oddzielne miejsce na „osobiste” rzeczy, dlatego Kasia zamówiła drewniane skrzynki, pasujące do regału, oraz plastikowe pudełka w kształcie klocków. Dziewczynkom zależało na zastąpieniu małego biureczka większym (tak by mogły przy nim razem siedzieć, rysować i się bawić). Teraz każda ma swoje miejsce i krzesełko - niezawodne, rosnące razem z dziećmi modele Tripp Trapp marki Stokke. Dziewczynki zapytane o ulubioną rzecz w pokoju, zgodnie wskazują wiszący w centrum ściennej galerii obrazek autorstwa ukochanego dziadka. Obok wisi plakat z widokiem Bornholmu, który przypomina dziewczynkom o ich drugim domu. Właśnie na tym zależało Kasi. Cieszy się, że na tak niewielkiej przestrzeni pokoju dziecięcego zmieściła tyle Danii.

Styl skandynawski w pokoju dziewczynek

Właścicielka ma talent do tworzenia efektownych aranżacji. W pokoju dziewczynek ich wspólnym mianownikiem (oczywiście poza skandynawskim rodowodem) są pastelowe kolory dodatków.

To cię też zainteresuje: zdjęcia wnętrz w stylu skandynawskim - galerie >>>

Deliktane barwy ocieplają skandynawskie, jasne wnętrze. Pani domu ma też słabość do stylowych dekoracji, które dodają przytulności w pokoju dziecięcym.

Galerie zdjęć - pokoje dla dziewczynek

To też cię zainteresuje - zobacz kolejne pomysły, inspiracje i podpowiedzi projektantów wnętrz na pokoje dla dziewczynek. Aranżacje wnętrz dla dzieci w dobrym stylu - galerie zdjęć.