Pokój dla dziecka w stylu shabby chic. Urocza aranżacja pokoju dla dziewczynki

2015-05-13 17:32

Pokój dla dziecka jest pełen uroku. Aranżacja pokoju dla dziewczynki utrzymany jest w stylu shabby chic, we wnętrzu króluje przetarta farba, dekoracyjne malowane meble, dodatki rodem z targu staroci i pastelowe kolory.

Spis treści

  1. Pokój dla dziecka: aranżacja shabby chic
  2. Pokój dla dziewczynki: meble i dodatki w stylu shabby chic

Słodka i gustowna aranżacja pokoju dla dziewczynki, której mama jest miłośniczką stylowych przedmiotów. Nie tylko ich poszukuje, ale też sama je tworzy. Prezentowany na zdjęciach pokój dla dziecka ma w sobie urok i styl shabby chic. Mama tworząc samodzielnie dziewczęcą aranżację pokoju dla córki, ograniczyła do minimum stereotypową różową kolorystykę. Uwidoczniła ją jedynie w drobnych akcentach. Pokój dla dziecka urządzony jest w stylu shabby chic z elementami skandynawskimi i francuskimi. Właścicielka mieszkania bardzo lubi ten „stary szyk” w aranżacji wnętrz, mam wielki sentyment do przedmiotów z duszą. Jak sama twierdzi jest to jej interpretacja pokoju dziecięcego, o którym marzyła całe życie.

Pokój dla dziecka: aranżacja shabby chic

Każdy kącik w aranżacji pokoju dla dziecka jest przemyślany, maksymalnie wykorzystuje niedużą powierzchnię, inspiruje dziewczynkę do kreatywnych zabaw. Pani domu zależało też podczas urządzania pokoju dla dziewczynki na solidnych, trwałych meblach i dodatkach z naturalnych surowców. Kolory w pokoju dla dziecka miały uspokajać, wyciszać i nastrajać optymistycznie. Miętowe i szare odcienie w pokoju dziewczynki dobrze komponują się z bielą, dodając aranżacji delikatności. Na umeblowanie pokoju dziecka składają się m.in. odnowione mebelki drewniane (z firmy Francuskie Klimaty założonej przez pasjonatów). Dużo przedmiotów do pokoju dla dziecka pani domu znalazła na aukcjach i targach ze starociami, inne sama malowała i postarzała. Zaangażowanie w dekorację pokoju dla dziewczynki zaowocowało jeszcze jednym sukcesem. – Z przyjaciółką postanowiłyśmy wykonać konika na biegunach. Spontaniczny pomysł wzbudził tak duże zainteresowanie znajomych, że na poważnie zajęłyśmy się produkcją, i to nie tylko koników. W ten sposób powstała nasza mała firma IHA HA – mówi z satysfakcją właścicielka, która wracając do domu po pracy w banku, realizuje kolejne zamówienia na dodatki do pokoi dziecięcych.

Pokój dla dziewczynki: meble i dodatki w stylu shabby chic

Szary, dziergany dywan jest areną konnych popisów dziewczynki. To właśnie córce mama zawdzięcza pomysł na własną firmę (działalność rozpoczęła produkcją koników na biegunach, a nazwę zaczerpnęła z okrzyków „i ha ha” wydawanych przez małą kowbojkę). Umieszczona pod oknem skrzynia, to nie tylko pojemna przechowalnia zabawek, ale też wygodne siedzisko. Jedną ze ścian w pokoju dla dziecka pomalowano na szaro, łagodząc chłodny kolor deseniem w różowe kropki. Ciemniejsze tło ścian  wydobywa w aranżacji pokoju dziewczynki kształt rzeźbionej szafy. Druga szafa kryje się za lustrzanymi frontami. Obrazek na ścianie został znaleziony na śmietniku i na nowo oprawiony. Typowe łóżeczko dziecięce przeszło spektakularną metamorfozę,  kiedy pani domu pomalowała je miętową farbą i oszlifowała. Teraz pasuje do postarzanych mebli, wprowadzając mocny akcent kolorystyczny w stylu shabby chic. Nad nim, na ścianie w pokoju dziecka, rozrasta się romantyczna galeria ilustracji i zdjęć.