Pokój dla dziecka 2024. Jak urządzić przestrzeń dla malucha? Zdjęcia i pomysły!

2024-01-26 8:13

Modne pokoje: Jak urządzić przestrzeń dla dziecka? Zwróć uwagę na tonację kolorystyczną, która ma wpływ na samopoczucie. Kolory mogą nas uspokajać lub wręcz przeciwnie - pobudzać. W pokoju dziecka postaw na stonowane barwy, a przestrzeń podziel na strefy. Modne inspiracje zobaczysz w naszej galerii!

Spis treści

  1. Jak powinien wyglądać pokój dziecka?
  2. Jakie kolory do pokoju dziecka?
  3. Co powinno być w pokoju dziecka?
  4. Modne pokoje dziecięce 2023: Zobacz zdjęcia

Jak powinien wyglądać pokój dziecka?

Pokój dziecka pełni wiele funkcji. Jest miejscem przeznaczonym do spania, zabawy, przechowywania i nauki. Gdy dysponujemy niewielkim metrażem, urządzenie go funkcjonalnie to nie lada wyzwanie. Warto uwzględnić, co dziecku się podoba, ale mieć też na uwadze zmiany. Tapeta z bajkowym motywem, może się znudzić. Wybierz naklejki, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. 

Czytaj także: Pokój dla dziewczynki nie musi być różowy. Zobacz mnóstwo inspiracji

Jakie kolory do pokoju dziecka?

Unikaj ostrych i jaskrawych kolorów i wzorów w pokoju dziecka. Lepiej sprawdzi się aranżacja w stonowanych, pastelowych barwach. Jeśli dysponujesz niewielkim metrażem, postaw na czystą biel, którą możesz urozmaicić pastelowymi odcieniami - błękitem, szarością czy różem.

Poza tym, ściany nie muszą być gładkie. Możesz ozdobić je paskami lub małymi kropeczkami w ulubionym kolorze. Na topie jest malowanie ścian na kolor żółty, miętowy czy pomarańczowy. W tym przypadku najlepiej jest wybrać jedną ścianę, którą chcemy pokryć innym kolorem niż biel.

Co powinno być w pokoju dziecka?

W pokoju dziecka nie można zabraknąć wygodnego łóżka, szafy na ubrania, stoliczka do rysowania i komody. Przydadzą też się półki i regały, w których umieścisz zabawki. I chociaż w sklepach z meblami znajdziemy gotowe komplety mebli, lepiej unikać takiego rozwiązania. Zdecydowanie ciekawsze będzie połączenie mebli w różnych bądź zbliżonych stylach.

Czytaj: Jak urządzić pokój ucznia? Podpowiadamy

Zadbaj o tekstylia i dodatki dobrej jakości. Miękki dywan przyda się, gdy Twój maluch będzie chciał bawić się na podłodze. Poza tym, niech w pokoju dziecka będzie dużo miękkich poduszek, kocyki i pled. Jeśli masz możliwość powiesić fotel brazylijski czy hamak, będzie to świetne urozmaicenie. Wiszące siedziska, platformy, drążki czy liny są nie tylko ciekawie wyglądać, ale zapewnią dziecku wspaniałą zabawę.

Modne pokoje dziecięce 2023: Zobacz zdjęcia

ZOBACZ: Mieszkanie w PRL - zdjęcia. Modne vintage meble - wersalki, półkotapczany i meblościanki