Pokój dla chłopca: łóżko jak samochód

2008-09-26 2:00

Pokój dla chłopca może być wyjątkowy. By sprawić dziecku radość, wystarczy zamienić jego piętrowe łóżko w dużą ciężarówkę. 

Męzczyźni, nawet ci bardzo młodzi, kochają samochody i warto to wykorzystać, urządzając pokój dla chłopca. By sprawić dziecku radość, wystarczy zamienić jego piętrowe łóżko w dużą ciężarówkę. Stworzyć ją można z płyty wiórowej, z której wycina się elementy w kształcie dużej kabiny i maluje na żółto, obrysowując wyraźnym, czarnym konturem. Przymocowana do frontu łóżka, powinna zrobić wrażenie na każdym małym fanie motoryzacji. Z tej samej płyty robi się także drzwi przesłaniające część wnęki pod łóżkiem. Można przez nie wejść do zacisznego schowka na zabawki. Dodatkowo można zasłonić go żaluzją.

Jest samochód – nie mogło więc zabraknąć ulicy, dlatego na podłodze z szarych paneli maluje się czarne pasy, a obok nich ustawia pachołki umożliwiające slalom energicznemu kilkulatkowi. Do zabaw małymi samochodami znakomicie nadaje się barwny dywanik z wyrysowanymi ulicami i skrzyżowaniami. Maluch może także pobujać się na wygodnej huśtawce zawieszonej naprzeciwko łóżka. Do wykonywania zadań manualnych przyda się chłopcu niski stolik i miękkie poduchy.