Podgrzewacz do butelek – jak wybrać dobry? Przewodnik zakupowy

2019-06-03 15:55
Podgrzewacz do butelek
Autor: GettyImages Podgrzewacz do butelek

Podgrzewacz do butelek to urządzenie, które przydaje się wszystkim młodym rodzicom. Jak działa podgrzewacz do butelek, jakie ma funkcjonalności i jaki podgrzewacz wybrać? Przeczytaj nasz poradnik zakupowy.

Podgrzewacz do butelek to bardzo wygodne urządzenie, które ułatwia życie młodym rodzicom. Każda mama wie, jak stresująca jest nocna pobudka, gdy dziecko przeraźliwym płaczem domaga się karmienia. W takiej sytuacji bardzo przydaje się podgrzewacz do butelek, który umożliwia szybkie przygotowanie butelki z ciepłym mlekiem.

Jak działa podgrzewacz do butelek?

Podgrzewacz do butelek to urządzenie, które wystarczy napełnić wodą (w określonym przez producenta miejscu) i podłączyć do zasilania. Następnie należy włożyć do niego butelkę z wodą lub słoiczek (jeśli chcemy np. podać obiad kilkumiesięcznemu dziecku). Wystarczy wybrać odpowiedni tryb, by za chwilę cieszyć się widokiem malucha spokojnie ssącego butelkę.

Jakie są rodzaje podgrzewaczy do butelek?

Podgrzewacze do butelek dzielą się na:

Podgrzewacze do butelek elektryczne – standardowy podgrzewacz, którego działanie zostało opisane wyżej. Urządzenie służy do podgrzewania mleka i słoiczków.

Podgrzewacze do butelek mobilne – podgrzewacze, które nie wymagają zasilania. Działają, ponieważ zawierają żel, który nagrzewa butelkę. Sprawdzą się w rodzinach, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Podgrzewacze do butelek samochodowe – te urządzenia najczęściej działają nie tylko w samochodzie, ale również w domu. W aucie można je podłączyć do gniazda zapalniczki. Przydadzą się wszystkim rodzicom, którzy często podróżują z dzieckiem.

Ekspresy – to podgrzewacze, które umożliwiają przygotowanie mleka. Podgrzewają wodę do temperatury 37 stopni i przelewają ją do drugiego zbiornika, w którym znajduje się mleko w proszku.

..  Jak właściwie wietrzyć pokój dziecka? >>>

Na jakie funkcje podgrzewacza warto zwrócić uwagę?

Kupując podgrzewacz do butelek, warto dokładnie sprawdzić jego parametry i funkcjonalności:

Rozmiar – sprawdźmy, czy zmieszczą się do niego wszystkie wielkości butelek.

Zakres temperatury – woda do przygotowania mleka powinna mieć temperaturę 37 stopni. Do wyparzenia i sterylizacji butelki – co najmniej 95. Kupując urządzenie, sprawdźmy, czy w prosty sposób można ustawić na nim odpowiednie parametry.

Sterylizator – nie wszystkie podgrzewacze są w niego wyposażone, a bardzo ułatwia proces sprzątania po posiłku.

Utrzymywanie temperatury – przed zakupem przeczytajmy, jak długo podgrzewacz utrzymuje stałą temperaturę (czy możliwe jest np. włożenie butelki z wodą do urządzenia i podgrzewanie jej przez kilka godzin? To istotne, bo dzięki tej funkcjonalności w czasie nocnej pobudki nie tracimy czasu na grzanie wody).

Automatyczne wyłączanie – część urządzeń pracuje w oparciu o automatyczny system wyłączania. To oznacza, że gdy z podgrzewacza wyparuje cała woda, urządzenie się wyłączy.

..  Wybieramy przewijak do pokoju dziecka >>>

Czym są podgrzewacze wielofunkcyjne?

Podgrzewacze wielofunkcyjne to urządzenia, które służą nie tylko do przygotowania mleka, ale również np. obiadku. Takie podgrzewacze wyposażone są w blendery, które są w stanie rozdrobnić warzywa na mus dla dziecka. Niektóre urządzenia rozmrażają też posiłki czy gotują na parze. Bardziej przypominają małe roboty kuchenne niż klasyczne podgrzewacze do butelek.

Czym podgrzewacz różni się od mikrofalówki?

Podgrzewacz pełni podobną funkcję co kuchenka mikrofalowa. Różni się jednak od niej tym, że utrzymuje temperaturę wody, dzięki czemu nie wymaga włączania przy każdym przygotowywaniu posiłku dla malucha.

Jak czyścić podgrzewacz do butelek?

Tak jak każdy sprzęt podgrzewacz wymaga odpowiedniego czyszczenia. Pamiętajmy, by regularnie go odkamieniać, a posłuży nie tylko nam, ale i kolejnym dzieciom w rodzinie. Do czyszczenia wystarczy użyć zwykłej sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego lub octu.

Jak wybrać odpowiedni podgrzewacz?

Kupując podgrzewacz do butelek, zastanówmy się, do czego on ma właściwie nam służyć. Czy będziemy chcieli wyłącznie podgrzać w nim butelkę w czasie nocnego karmienia, korzystać z niego na wyjazdach, a może też używać do przygotowywania obiadów? Jeśli rozważymy rzeczywisty zakres użytkowy, będziemy w stanie kupić urządzenie, które sprosta naszym wymaganiom i nie obciąży domowego budżetu. Pamiętajmy oczywiście, że im więcej funkcjonalności ma podgrzewacz, tym jest droższy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W lutym czerpiemy energię z wyrazistości (kolorów i stylów), doceniamy także przytulność w domu. W rubryce MOODBOARD sprawdzamy śmiałe połączenie fioletu z niebieskim.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Luty 2022