Jak urządzić pokój dla chłopca i dziewczynki? Zobacz, jakie meble będą modne w 2024 roku

2023-11-21 14:00

Pokój dla dziecka jest pełen uroczych mebli, wyjątkowego wzornictwa i ślicznych dodatków. Co będzie modne w 2024 roku? Modne inspiracje zobaczysz w naszej galerii! Sprawdź nowości zaprezentowane na targach Warsaw Home & Contract. W galerii znajdziesz też śliczne zdjęcia pokojów dla dzieci z Instagrama.

Spis treści

  1. Pokój dziecka 2024
  2. Kolory do pokoju dziecka

Pokój dziecka 2024

Inteligentny pokój dziecięcy to taki, który będzie zmieniał się wraz z wiekiem malucha. Zastosowanie tematycznej tapety - np. z motywem lasu czy ulubionej bajki malucha to świetny pomysł, który z czasem można zastąpić tapetą w kropeczki bądź paski.

W pokoju dziecka powinny się znaleźć:

  • wygodne łóżko,
  • szafa na ubrania,
  • stolik do rysowania,
  • komoda.

Przydadzą też się półki i regały, w których będzie można schować zabawki. W sklepach dostępne są też wielkie kosze, które są świetną alternatywą. Na rynku dostępne są też gotowe komplety mebli, lepiej unikać takiego rozwiązania. Zdecydowanie ciekawsze będzie połączenie mebli w różnych bądź zbliżonych stylach.

Jako że króluje ekologia, modne będą wszelkie meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów. Stylowa drewniana szafa czy meble wykonane z wikliny będą dobrym wyborem. W 2024 roku możemy spodziewać się mebli o obłych kształtach. Urocze miękkie kanapy w intensywnym kolorze to strzał w dziesiątkę! Pojawiały się też modele prostokątne z szerokim siedziskiem.

Na targach Warsaw Home & Contract zobaczyliśmy łóżka w kształcie domków lub znane nam łóżka piętrowe - idealne, jeśli dzieci dzielą jeden pokój. Pomagają zaoszczędzić cenną przestrzeń i wyglądają oryginalnie. Poza tym, dla niektórych dzieci czymś interesującym jest spanie u góry. Warto porozmawiać o tym wcześniej z dzieckiem oraz zabrać je do sklepu, aby mogło przetestować takie rozwiązanie.

Świetnym pomysłem na zagospodarowanie dodatkowej przestrzeni są półki ścienne o nieregularnych kształtach. To świetne miejsce na książki i wybrane przez Twoje dziecko zabawki.

Czytaj także: Architekt: "Lampy mogą być naprawdę designerskie!". Co będzie modne w 2024 roku?

Kolory do pokoju dziecka

Kolory ścian w pokoju dziecka powinny sprzyjać kreatywności, koncentracji i wyciszeniu. Przestrzeń do wypoczynku dobrze, aby została zaaranżowana w pastelowych barwach. Dzięki temu nasz maluch będzie mógł zrelaksować się po całym dniu wrażeń. Żółty pobudza kreatywność, błękit sprzyja koncentracji, różowy nastraja pozytywnie, a szarość wprowadzi wyciszenie i równowagę.

Jeśli Twoje dziecko marzy o intensywnych kolorach, pomaluj jedną ze ścian - pozostałe niech zostaną w jasnych barwach. Żywe kolory można też zastosować w przypadku dodatków - poduszek, zasłon, zabawek czy pojedynczych mebli. Bardzo dobrze będą kontrastować z jasnym, pastelowym tłem. Są też łatwiejsze do zmiany w przyszłości, gdyby dziecko zmieniło upodobania.

Czytaj także: Pokój dla dziewczynki nie musi być różowy! Jak urządzić małą przestrzeń? Zobacz najlepsze inspiracje

Jak kolory we wnętrzu wpływają na Twój nastrój?