Dekoracje świąteczne do pokoju dziecka: jak udekorować pokój dziecka na Święta?

2020-10-06 17:28 Agnieszka Zawadzka

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia już powoli mości się w powietrzu. Dekoracje świąteczne w pokoju dziecięcym to temat, który warto rozważyć już teraz. Jak wyglądają bezpieczne i efektowne dekoracje świąteczne do pokoju dziecka? Jak kształtować w dziecku poczucie estetyki i przywiązanie do tradycji? Sprawdź z nami w jakie dekoracje świąteczne warto wyposażyć pokój dziecka w danym wieku.

Aby spokojnie zdążyć ze wszystkimi przygotowaniami, warto już teraz przemyśleć jakie dekoracje świąteczne i do którego pomieszczenia chcielibyśmy w tym roku przygotować. Dekoracje świąteczne w pokoju dziecka to temat jeden z milszych dla wielbicieli aranżacji i dekoracji wnętrz. Wiadomo, że najwięcej satysfakcji sprawiają dekoracje własnoręcznie przygotowane. Te z kolei wymagają czasu. Jak więc drobnymi zabiegami efektownie przybrać pokój dziecięcy na Święta? Które ozdoby będą najbezpieczniejsze dla jakiego wieku dzieci? I na co zwrócić szczególną uwagę dekorując z dzieckiem jego pokój na Święta?

Dekoracje świąteczne do pokoju dziecka: maluch i Święta

W pokoju malucha i kilkulatka dekoracje świąteczne powinny być subtelne i delikatne. Światełka choinkowe świecące ciepłym, jasnym światłem, zawieszone wzdłuż regału bądź półki z książkami to często najefektowniejsza dekoracja świąteczna w pokoju dziecka, dająca najwięcej frajdy i zabawy. Zapalać światełka powinna móc wyłącznie osoba dorosła, by maluch nie zbliżał się niepotrzebnie do źródeł prądu. Ma to też swój dodatkowy atut wychowawczy - dziecko co wieczór będzie czekało na zapalenie pięknych światełek tuż przed pójściem spać, a to sprawi że szybciej i chętniej pozwoli się wykąpać i przebrać w piżamę!

Dekoracje świąteczne do pokoju dziecka: rozbudzamy kreatywność

Najlepszą dekoracją świąteczną do pokoju dziecka przedszkolnego i szkolnego będzie ta zrobiona przez nie samodzielnie bądź (najlepiej) we współpracy z mamą bądź tatą. Własnoręcznie wycięty i sklejony łańcuch z kolorowego papieru może zawisnąć pod półkami na książki, wzdłuż karnisza bądź w rogu ściany. Wszelkie ozdoby świąteczne z papieru, sznurka, słomy i koronki możemy dowoli przypinać do firanek bądź na sznurku zawieszonym na dwóch gwoździach na ścianie. Znakomicie w ich przypinaniu sprawdzą się drewniane spinacze na bieliznę - ładne i praktyczne. Jeśli chcemy wstawić do pokoju dziecka świąteczny stroik z igliwia, warto by przybrać go ozdobami ze słomy, papieru, krepiny czy kolorowych tasiemek z materiału. Jeśli małą choinkę czy zielony bukiet przybrać chcemy bombkami, najlepiej niech to będą bombki plastikowe bądź styropianowe z własnoręczną dekoracją. Nie chcemy przecież w pokoju naszych maluchów ryzyka rozbitego szkła czy przewróconych świeczek.

Dekoracje świąteczne do pokoju dziecka: bezpieczeństwo ponad wszystko!

Bez względu na to jak dalece odpowiedzialne mamy dziecko, pamiętajmy by przede wszystkim zadbać o jego bezpieczeństwo. Mimo wielkiej urody nastrojowych lampionów, nie należy zapalać lampionów dekoracyjnych w pokoju dziecięcym bez nadzoru rodziców. Podobnie nie należy zawieszać szklanych ozdób i tych o ostrych zakończeniach. Im więcej środków bezpieczeństwa na początku, tym więcej zabawy i beztroskiego czasu w czasie Świąt!

Dekoracja świąteczna w stylu skandynawskim. DIY: wideo krok po kroku

Agnieszka Malec, stylistka Urzadzamy.pl, pokazuje, jak w prosty sposób wykonać bezpretensjonalną, nowoczesną dekorację świąteczną w stylu skandynawskim. Wystarczy do tego kilka puszek, parę świec, nieco mchu (z legalnego źródła, np. ze sklepu ogrodniczego), trzy hiacynty i garść dodatków. Szczegóły wraz z instrukcją wykonania w naszym wideo DIY.

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021