Bajkowa kraina Mai. Piękny pokój dla dziewczynki w stylu vintage

2022-12-06 14:24

Pokój Mai zmienia się wraz ze swoją lokatorką. Coraz więcej w nim akcesoriów do nauki, zabawy oraz pokazów mody. Nostalgiczny klimat wnętrzu nadają przedmioty z wikliny, szmaciane przytulanki czy baldachim dla małej księżniczki.

Pokój dziecka
Autor: Marcin Grabowiecki KREATYWNIE – Ryza papieru znika w naszym domu w mgnieniu oka, a zakup nowych kredek czy flamastrów cieszy Maję bardziej niż słodycze – mówią rodzice. Dziewczynka najchętniej rysuje przy biurku, które mama Magda wypatrzyła na olx.pl (sama je też odnowiła, pomalowała farbą wodną Flügger).

Zakasaliśmy rękawy (mój mąż, wujek i ja), by po tygodniu z pokoju, który był składzikiem niepotrzebnych rzeczy, wyłonił się pokój Mai – mówi mama Magda, autorka bloga majuszka.pl.

– To chyba jedno z moich ulubionych pomieszczeń w domu. Jest bardzo słoneczne, przytulne. Zaprojektowałam je i urządziłam od A do Z sama – dodaje. Magdzie zależało głównie na funkcjonalności wnętrza, wyznaczeniu miejsca do nauki i przestrzeni do zabawy. Odpowiednio dobrane dodatki miały podkreślać fakt, że mieszka tu mała dziewczynka.

Szafę, łóżko, biurko, wieszak-garderobę, drewniany domek i huśtawkę potraktowała jako elementy wyjściowe. Do nich dobrała dekoracje w odcieniach zgaszonego różu, baby blue i naturalnego drewna. Styl skandynawski połączyła z elementami vintage.

– A gdy wszystko było już prawie gotowe, podczas przykręcania listew podłogowych mąż przewiercił kabel od prądu i… musieliśmy kuć ścianę. Moja mina bezcenna! Remonty zdecydowanie uczą cierpliwości – żartuje Magda.

MAJA

Czterolatka z zamiłowaniemdo rysowania. Potrafi godzinami tworzyć przy biurku „dzieła artystyczne” (tak o nich mówi). Opisując je, używa sformułowań z języka dorosłych. Ma bardzo rozwiniętą wyobraźnię. Uwielbia aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu – a to na hulajnodze, a to na rowerze. Do domu najchętniej wracałaby po zmroku. Kocha boso biegać po trawie. Ma ulubioną lalkę o imieniu Aga. A niedawno dumnie weszła w rolę starszej siostry.

Maja
Autor: Marcin Grabowiecki

MAŁY ŚWIAT

Szmacianki, mebelki, dekoracje mieszczą się wygodnie na półkach.

Pokój dziecka
Autor: Marcin Grabowiecki

NA ZŁOTE KLIPSY

Białą ścianę przy biurku Magda urozmaiciła metalową kratką – organizerem z IKEA. Powiesiła na nim m.in. drewniany proporczyk z imieniem Maja (Letters Of Mine).

Pokój dziecka
Autor: Marcin Grabowiecki

W CO SIĘ DZISIAJ UBIERZESZ?

Wieszak-garderoba ułatwia dziewczynce odpowiedź na to pytanie. Wystarczy, że mama przygotuje wcześniej kilka stylizacji do wyboru.

Pokój dziecka
Autor: Marcin Grabowiecki

W KRĘGU PRZYJACIÓŁ

Maja uwielbia wszystkie swoje zabawki. A jej mamie najbardziej przypadają do gustu te nietuzinkowe, ręcznie szyte.

Pokój dziecka
Autor: Marcin Grabowiecki Na zdj. króliki Maileg - sklep.majuszka.pl
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE