Aranżacja wnętrza dla chłopca: dziecięca przestrzeń pod skosami

2016-08-02 20:26

Aranżacja pokoju dla chłopca na poddaszu okazała się być nie lada wyzwaniem. Remont poddasza w stuletnim domu odkrył przed właścicielami wiele niespodzianek. Zobacz ciekawą aranżację dziecięcego pokoju w bielach i błękitach z dekoracyjną tapetą w pasy.

Stuletni dom w Piastowie ujawnił w trakcie remontu swoje tajemnice. Właściciele urządzając pokój dla synka na poddaszu, wczuli się w jego atmosferę, ale wnieśli również wiele własnych pomysłów. Oto pomysłowa aranżacja pokoju dla chłopca z dekoracyjną ścianą w pasy w niebieskim kolorze.

Aranżacja wnętrza dla chłopca: sen pod chmurką

Przestrzeń wnętrza pod skośnym sufitem, uwolniona po wyburzeniu ściany, znacznie powiększyła pokój dziecka. Strefa z posadzką, wyłożoną miękką wykładziną, przeznaczona została na łóżeczko i miejsce zabaw. Resztę podłogi w pokoju chłopca pokrywają stuletnie deski, którym przywrócono dawny blask. W aranżacji pokoju dla chłopca biało-niebieska ściana w pasy jest główną dekoracją pokoju, dlatego zasłania ją jedynie stylowa komoda i nawiązujące do koloru nieba chmurki. Na ścianach górnego piętra była boazeria jeszcze z lat 80. Po jej usunięciu ukazały się ceglane mury. Oczywiście postanowiliśmy je zachować w wystroju pokoju dziecka na poddaszu – mówi mama chłopca. Pod wysokim oknem zamontowany został pomalowany na czarno stary kaloryfer ze stali. Biało-niebieska ściana w pasy jest główną dekoracją pokoju, dlatego zasłania ją jedynie stylowa komoda.

 Zobacz też: Aranżacje wnętrz dziecięcych pokoi >>>

Pokój dla chłopca: ściana w pasy

Borys jest pogodnym, energicznym chłopcem. Do własnego pokoju wprowadził się 6 miesięcy temu, kiedy miał pół roku. Chłopiec usypia w łóżeczku z IKEA przy łagodnym świetle bożonarodzeniowej lampki wypatrzonej na jarmarku w Berlinie. Stylowa komoda została kupiona na aukcji internetowej. W aranżacji pokoju dla chłopca eksponowane miejsce zajmuje fotel, ulubione miejsce mamy. Miękki gąbkowy basen z piłkami zaś to ulubione miejsce zabaw chłopca. - Kiedy natrafiłam na półki w kształcie chmurek, postanowiłam pomalować jedną ze ścian na niebiesko. A że obawiałam się zastosowania mocnego koloru na dużej powierzchni w pokoju dziecka, padło na pasy – wyjaśnia mama. Ten wyrazisty wzór zmienił charakter pokoju, który poza tym jest bardzo spokojny i stonowany.